EMC Virtual Matrix: Úložiště pro virtualizovaná datová centra

Inovativní architekturu Virtual Matrix, na níž lze postavit úložné systémy škálovatelné až na kapacitu statisíců terabajtů, propustnost v řádu desítek milionů vstupně výstupních operací za sekundu a statisíce virtuálních počítačů v jediné federované úložné infrastruktuře, představila společnost EMC. Současně uvádí na trh i první diskové pole na této architektuře založené.


Nová architektura zajišťuje propojení a vzájemné sdílení prostředků mezi jádry Symmetrix V-Max Engine, na kterých jsou postavena jednotlivá úložiště. Prvním z nich je systém EMC Symmetrix V-Max vybavený čtyřmi čtyřjádrovými procesory Intel Xeon 2,33 GHz a 128 GB RAM a nabízející šířku přenosového pásma ve V-Max 24 GB/s. V současnosti lze propojit 8 takových systémů, k dispozici tak může být až 128 procesorových jader, 1 TB  paměti, 2 400 diskových jednotek a maximální využitelná chráněná kapacita (čistá, nabídnutá aplikacím) 2 petabajty.

„Zákazníci, kteří přecházejí na virtualizovaná datová centra, potřebují takovou architekturu úložiště, která zajistí budoucí flexibilitu, spotřebuje méně elektřiny, nabídne lepší funkce za nižší cenu a poskytne škálovatelnost i možnost spravovat více informací bez dalších prostředků,“ vysvětluje pohnutky k uvedení nové architektury David Donatelli, prezident EMC Storage Division.

V porovnání se systémy Symmetrix DMX-4 nabízí nový Symmetrix V-Max podle výrobce více než trojnásobný výkon i kapacitu a dvojnásobnou konektivitu, a to při relativně výrazně nižší spotřebě energie. Nový systém mimo jiné nabízí i automatizaci zprovoznění úložišť  a integraci s různými funkcemi technologií VMware.


Komentáře