EMC Vplex Geo automaticky přesouvá data i virtuální stroje na vzdálenost tisíců kilometrů

Propojit prostředky z různorodých úložných systémů v geograficky rozptýlených datacentrech a využívat je jako jediný pool virtuálního úložiště dovoluje nejnovější řešení od společnosti EMC. Jde o produkt Vplex Geo, jež navazuje na obdobné pojetí Vplex Metro, jež dovoluje sdružovat storage v rámci 100km okruhu. Na rozdíl od něj však varianta Geo využívá asynchronní spojení.


V kombinaci s virtuálními servery Vplex Geo podle výrobce představuje klíčovou technologii umožňující nasazení privátních či hybridních řešení cloud computingu. Dovoluje bez narušení provozu přesunout tisíce virtuálních počítačů a petabajty informací na vzdálenost tisíců kilometrů. Uživatelé díky tomu mohou dynamicky vyrovnávat zatížení a snadno přesouvat provoz IT v případě selhání prostředků v některé oblasti. Na trhu by se měla novinka objevit už v průběhu letošního léta.

Řešení Vplex bylo obohaceno i o nové funkce. Patří mezi ně:

  • Vylepšená verze operačního systému umožňuje bez narušení provozu přesunout nebo zkopírovat zařízení poskytovaná virtuálně nebo prostřednictvím technologie thin provisioning napříč poli úložišť EMC i jiných výrobců. Úložiště tak lze přidělovat a využívat výhradně podle potřeby.
  • Přidaná podpora některých nejběžnějších úložných systémů střední třídy, včetně úložišť NetApp a HP, dovoluje federovat více prostředků v datacentrech.
  • Nové funkce, které umožňují převzetí služeb při selhání s nižšími nároky na čas a složitost, protože průběžně monitorují dva clustery Vplex a fungují přitom jako nezávislí ochránci a arbitři, kteří udrží aplikace on-line i v případě selhání.
  • Hardwarová vylepšení šetří čas a zrychlují výkon. Nové, menší clustery montované do skříní obsahují výkonnější multijádrové procesory Intel, karty PCI druhé generace zvyšující propustnost a nová síťová rozhraní WAN pro 10gigabitový Ethernet urychlující komunikaci mezi clustery.


Komentáře