Ericsson: Budoucnost mobilního broadbandu

Společnost Ericsson zveřejnila ve zprávě Ericsson Mobility Report, že počet mobilních připojení v prvním čtvrtletí roku 2013 přesáhl 6,4 miliard, do konce roku 2018 toto číslo vzroste na 9,1 miliard.

Ericsson: Budoucnost mobilního broadbandu


Kromě toho se očekává výrazný nárůst v oblasti širokopásmového mobilního připojení. Začátkem roku 2013 ho využívalo 1,7 miliard uživatelů, do roku 2017 pak jejich počet vzroste až na 7 miliard. 

Podle předpovědi Ericssonu mobilní broadband v blízké budoucnosti ještě zvýší svůj podíl na celkovém počtu širokopásmových připojení. Studie také uvádí, že počet mobilních připojení se zvyšuje u počítačů, mobilních routerů a tabletů s větším displejem. Předpokládá se jejich nárůst z 300 miliónů v roce 2012 na přibližně 850 miliónů v roce 2018, čímž překonají počet pevných širokopásmových připojení.

Ericsson Mobility Report se také blíže zaměřil na uživatele chytrých telefonů. Jejich celkový počet dosáhnul na konci roku 2012 1,2 miliardy, přičemž do roku 2018 by toto číslo mělo narůst téměř čtyřnásobně – na 4,5 miliard. Většina mobilních zařízení ve světě jsou dnes však stále jednoduché mobilní telefony. I když se penetrace smartphounů bude prudce zvyšovat, „základní“ telefony zůstanou podle Ericssonu oblíbené i nadále. Jejich ústup z trhu bude pomalý – z dnešních 5 miliard na 4 miliardy v roce 2018. Důvodem je množství nových uživatelů, kteří budou směřovat právě do segmentů levnějších low-end zařízení. 

Úvodní foto: © Fenton - Fotolia.com


Komentáře