Eset mění své vedení včetně generálního ředitele

Z výkonného managementu společnosti Eset odcházejí k 1. lednu 2011 spolumajitelé Miroslav Trnka, Rudolf Hrubý, Maroš Grund a Anton Zajac. Novým generálním ředitelem se stane současný ředitel pro technologie a spolumajitel firmy Richard Marko.


„Tento krok je součástí reorganizace společnosti Eset. Nynější vlastníci s výjimkou Richarda Marka sice odcházejí z výkonného managementu, samotné vlastnické struktury se však tato změna nedotkne,“ řekl odstupující generální ředitel Miroslav Trnka. „Firmu neopouštím úplně, stále zůstávám členem správní rady, takže budu mít vliv na strategická rozhodnutí o budoucnosti firmy,“ dodal.

K 1. lednu 2011 se chystají změny i na dalších manažerských postech. Novým ředitelem pro výzkum se po Marošovi Grundovi stane Juraj Malcho a severoamerickou pobočku Eset v San Diegu po Antonovi Zajacovi povede Andrew Lee. Nově vytvořenou pozici ředitele pro globální obchod a marketing obsadí Ignacio Sbampato, který dosud působil jako ředitel latinskoamerické pobočky v Buenos Aires. Rudolf Hrubý opouští post finančního ředitele, nahradí ho Milan Masaryk. Richarda Marka pak ve funkci technologického ředitele vystřídá Pavol Luka.

„Od úplného začátku podnikání se soustředíme na výzkum a vývoj kvalitní technologie a v této linii chci pokračovat i v nové funkci,“ nastínil Richard Marko, kterým směrem se jako nový generální ředitel hodlá ubírat.

Miroslav Trnka s Peterem Paškem naprogramovali antivirový software NOD už v roce 1987. Společnost Eset potom založili v roce 1992 spolu s Rudolfem Hrubým. V roce 1999 vznikla pobočka Eset v kalifornském San Diegu a firma začala s budováním globální distribuční sítě. V roce 2009 dosáhly celkové globální tržby skupiny Eset 115 miliónů eur.Komentáře