Eset ochrání SharePoint v reálném čase

Bezpečnostní řešení pro ochranu SharePoint Serveru začal prodávat Eset. Dostupné je i v češtině.


Produkt Eset Security pro Microsoft SharePoint Server nabízí antivirovou a antispywarovou ochranu, filtrování založené na pravidlech, plynulou identifikaci operací a funkcionality jako SysInspector nebo SysRescue. Řešení lze vzdáleně spravovat prostřednictvím nástroje Remote Administrator.

Novinka umožňuje administrátorům aplikovat komplexní bezpečnostní politiku, dělat v reálném čase nepřetržité hloubkové skenování celého datového úložiště SharePoint v rámci databáze, a to podle plánu nebo na vyžádání.

 „Bez dodatečné vrstvy zabezpečení mohou uživatelé nedopatřením uložit na SharePoint Server infikovaný soubor, a ohrozit tak celou databázi. Nová verze tohoto produktu je postavena na stejném základu jako File Security pro Microsoft Windows Server, disponuje však speciálním ochranným doplňkem služby SharePoint,“ vysvětluje Ignacio Sbampato, obchodní a marketingový ředitel společnosti Eset.

 

Vlastnosti novinky podle výrobce:

Antivirus a antispyware – Eliminuje různé typy hrozeb včetně virů, rootkitů, červů a spyware. Nabízí skenování dat uložených na serveru v reálném čase, včetně všech nástrojů pro ochranu serverů, rezidentního štítu a skenování na vyžádání. Řešení provádí manuální i plánované skenování jednotlivých částí obsahu uloženého ve struktuře databáze SharePoint. Self-defense zabraňuje malwaru a neoprávněným uživatelům ohrozit bezpečnost systému.

Filtrování na bázi pravidel – Umožňuje administrátorům uplatnit a vyladit ochranu nastavením pravidel na základě názvu souboru, jeho velikosti nebo skutečného formátu. Umožňuje monitorovat a modifikovat uživatelská práva při nahrávání specifických souborů do databáze Sharepoint.

Nízké nároky na systém – Ověřená ochrana ponechává více systémových prostředků pro důležité úlohy serveru.

Plynulý provoz a identifikace uživatelských účtů spuštěných při infiltračních pokusech – přináší také heslem chráněné odinstalování, které automaticky chrání kritické soubory serveru, rozeznává serverový software jako SQL Server a IIS, a detekuje role serveru. Výsledkem je nižší zátěž při vyloučení kritických serverových souborů, jako jsou datové sklady a stránkovací soubory z on-access skenování.

SysInspector - vykonává hloubkovou analýzu systému a pomáhá identifikovat potenciální bezpečnostní rizika.

SysRescue - Umožňuje vytvořit automaticky bootovatelný obraz operačního systému s instalovanou ochranou pro čištění hluboce zakořeněného malwaru a obnovení provozu systému.Komentáře