Eset posílí výzkum a vývoj o nová centra v Evropě a severní Americe

Dvě nová vývojová centra v kanadském Montrealu a rumunském Jasy otevřel Eset. Vloni přitom rozšířila své zastoupení v Německu a Velké Británii, nyní tedy investuje do rozšíření výzkumného a vývojového týmu.

Eset posílí výzkum a vývoj o nová centra v Evropě a severní Americe


Nová kancelář v centru Montrealu rozšiřuje již existující pobočku Canada Recherché, která byla založena v roce 2009 v areálu místní Polytechnické univerzity. Od svého vzniku toto centrum realizovalo  řadu výzkumných projektů a zvláště se zaměřila na zvyšování povědomí o internetových hrozbách a informovanosti veřejnosti o těchto rizicích.

Na rumunský trh vstupuje Eset nově, když otevírá své první vývojové centrum v Jasy. Společnost plánuje zaměřit tuto pobočku na vývoj klíčových back-end technologií.

„Jasy má kvalitní univerzity a poskytuje talentovanou pracovní sílu, což odpovídá našim požadavkům na budování silných a nezávislých týmů zodpovědných za vylepšování stávajících produktů a technologií, ale i za vývoj zcela nových řešení,“ vysvětlil Juraj Malcho, technologický ředitel Esetu, důvody vedoucí k výběru této lokality.

Rozšíření počtu vývojových center umožní společnosti podle jejích představitelů podporovat nové služby, jako je například aktivní monitoring škodlivých kódů (Threat Intelligence), a zároveň ještě zlepší schopnost rychle a správně reagovat na nové internetové hrozby.

„Otevření dvou nových výzkumných a vývojových center ve zcela odlišných částech světa je důležitým krokem v rozvoji naší společnosti a dobrým startem do roku 2017,“ dodává Malcho.

Eset v současné době zaměstnává více než 1 300 lidí po celém světě, její bezpečnostní produkty jsou distribuované ve více než 200 zemích světa.

Úvodní foto: © kentoh - Fotolia.com


Komentáře