Eset vylepšil zabezpečení virtualizace i mobilních zařízení s iOS

Řešení Virtualization Security pro VMware vShield, které nevyžaduje nasazení agenta na koncovém virtuálním stroji, uvedl na trh Eset. Zároveň zpřístupnil i nové servisní vydání konzole Remote Administrator 6, která mimo jiné přidává funkčnost MDM (Mobile Device Management) pro mobilní zařízení s iOS.

Eset vylepšil zabezpečení virtualizace i mobilních zařízení s iOS


Virtualization Security podle výrobce chrání citlivá data a řeší hlavní problémy, kterým firmy čelí při přechodu do virtuálního prostředí, jako je například vysoká zátěž při přesunu 1:1 aplikací z fyzického hardwaru na virtuální.

Všechny skenovací úlohy jsou pomocí nástrojů VMwaru ponechány na centrálním skeneru uvnitř appliance Eset Virtualization Security, takže nedochází k simultánní kontrole virtuálních stanic, což podstatně snižuje systémové nároky,“ tvrdí Martin Skýpala, produktový manažer v Esetu.

Mobile Device Management pro iOS, který je nyní součástí nástroje Remote Administrator, zase umožňuje, aby správci mohli vedle jiných zařízení ve své firemní síti jednoduše konfigurovat bezpečnostní nastavení i pro zařízení zaměstnanců s iOS.

Mobile Device Management pro iOS umožňuje spravovat, konfigurovat, vzdáleně uzamykat či mazat iOS zařízení,“ vysvětluje Skýpala a dodává: „Díky podpoře MDM tak Remote Administrator 6 představuje komplexní nástroj pro vzdálenou správu všech firemních zařízení.“

Do konzole Remote Administrator 6 je navíc integrovaný i nástroj SysInspector. Ten umožňuje administrátorům zpětně vystopovat bezpečnostní incidenty a systémové změny každého koncového zařízení pomocí pravidelných reportů.

Úvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com


Komentáře