Externí harddisky s USB 3.0 nabízí Iomega - za cenu těch s USB 2.0

Všechny přenosné pevné disky řady eGo Portable Hard Drives jsou nově vybaveny novým rozhraním SuperSpeed USB 3.0. Oznámila to firma Iomega.


Nové produkty budou rovněž nabízet hardwarové šifrování. Navíc jsou i velmi odolné vůči mechanickému poškození – podle výrobce při pádu z výšky až 2,1 metru dvojnásobně překračuje průměrné hodnoty dosahované v oboru, a to díky použité technologii Drop Guard Xtreme. Ceny těchto nových zařízení však prý zůstanou stejné jako za zařízení s rozhraním USB 2.0.

V první čtvrtině roku 2011 plánuje Iomega vybavit rozhraním USB 3.0 všechny modely své řady Prestige Compact Portable Hard Drive. Krátce poté budou stejně vybaveny i ostatní modely přenosných externích pevných disků Iomega.

Jako bezplatný doplněk k přenosným pevným diskům je dodáváno řešení Protection Suite, sada zálohovacího a antivirového softwaru. Produkt obsahuje:

• Software v.Clone, který umožňuje vytvořit úplnou virtuální bitovou kopii (image) počítače, včetně operačního systému, všech aplikací, nastavení i osobních souborů, a uložit ji na přenosný pevný disk Iomega. Poté je možné tuto kopii zcela transparentně používat na jiném počítači, jako byste pracovali přímo na svém počítači. Po připojení k hlavnímu počítači se veškerá data automaticky sesynchronizují, takže vždy máte po ruce aktuální soubory.

• Bezplatné 12měsíční předplatné softwaru Trend Micro Internet Security pro počítače PC nebo Trend Micro Smart Surfing pro počítače Mac

• Iomega QuikProtect: zálohovací software pro jednoduché plánované zálohování dat na úrovni souborů na pevné disky a do úložišť NAS (pro stolní a přenosné počítače se systémy Windows a Mac)

• Software Roxio Retrospect Express: zálohování veškerých dat spolu s aplikacemi a nastaveními (pro stolní a přenosné počítače se systémy Windows a Mac)

• MozyHome Online Backup: službu pro pohodlné on-line zálohování s 2 GB kapacity online zdarma (neomezené ukládání online za 4,95 dolarů měsíčně). Služba MozyHome Online umožňuje uživatelům počítačů se systémy Windows a Mac obnovení těch nejdůležitějších dat z libovolného počítače s přístupem k internetu.Komentáře