Extrémně rychlé úložiště pro náročné úlohy představilo SGI

InfiniteStorage 5600, výkonnou platformu pro ukládání velkých objemů dat nebo pro prostředí HPC (High-Performance Computing), představilo SGI. Podle výrobce nabízí extrémní výkonnostní parametry.


Oproti dosavadní variantě 5000 je novinka osazena výkonnějším řadičem a je flexibilnější, což dovoluje její přizpůsobení konkrétním požadavkům ohledně specifických vlastností či kapacity.

Pro dosažení maximální flexibility je možné zkombinovat více typů jednotek a různou kapacitu zásuvných modulů -- od velkokapacitních disků o velikosti 4 TB po extrémně výkonné SSD. Výsledkem je podle výrobce úložná infrastruktura, která poskytuje vysokou hustotu a datovou průchodnost.

Novinka je k dispozici ve třech variantách podle počtu zásuvných modulů – tedy pro 12, 24 nebo až 60 disků velikosti, a to ve velikosti 4U.  V každé verzi mohou být duální řadiče nebo lze využít konfiguraci s přídavnými jednotkami, která kombinuje 2,5"a 3,5" disky s různou výkonností a kapacitou -- SSD, 15K SAS, 10K SAS a near-line SAS.Komentáře