Jak se říká, nejlepší způsob, jak proti spamu a obecně malwaru bojovat, je prostá prevence. Proto se také Facebook rozhodl pro partnerství s firmou, jež stojí za anti-spamovým nástrojem Web of Trust. Ten disponuje tučnou databází o různorodých stránkách, které v zájmu bezpečnosti počítače není dobré navštěvovat. Tuto databázi doplňují samotní uživatelé, a to jednoduše pomocí hodnocení. Pokud tedy kliknete na nějaký škodlivý odkaz na Facebooku, díky partnerství s WOT vyskočí okno, jež vás bude o problému informovat.
Už žádný clickjacking
Spammeři občas zneužívají chyby internetových prohlížečů, aby uživatele přiměli ke kliknutí na špatný odkaz. To udělají prostým překrytím originální vrstvy něčím, co uživatele naláká ke kliknutí. Zneužívají též položky „Líbí se mi“, jejíž pomocí se spam šíří – Facebook vás tedy od nynějška upozorní, když vyhodnotí, že klikáte na něco škodlivého. Vy pak musíte akci potvrdit, a to ještě předtím, než se potenciální spam stačí rozšířit.
Potvrzování přihlášení a ochrana proti XSS
Populární sociální síť rovněž vypustila funkci Potvrzení přihlášení, která je nyní přístupná všem. Pracuje tak, že pokud se někdo snaží přihlásit z jiného přístroje než vašeho, pošle vám Facebook na mobil kód, jenž musí ten, kdo se přihlašuje na druhé straně, zadat.
XSS je také notoricky známým prostředkem spammerů, přesvědčuje totiž uživatele, aby si zkopíroval škodlivý kód do vyhledávacího panelu. Jestliže tak učiní, na jeho zdi (a také zdech jeho přátel) se začnou objevovat příspěvky, o nichž nemá ani tušení – což je způsob šíření této formy spamu. Pokud si tedy nějaký takový kód do vyhledávacího panelu zkopírujete, Facebook vás na to upozorní a sdělí vám, co všechno vám onen kód může způsobit.