Facebook nabídne svým uživatelům bezplatnou antivirovou ochranu

Uzavření dohody, která poskytne dodatečnou bezpečnostní ochranu uživatelům služby Facebook, oznámily společnost McAfee Facebook.


McAfee se v rámci smlouvy stane na jeden rok výhradním dodavatelem zabezpečení pro uživatele sítě Facebook. Výzkum ukázal že cca 78% zákazníků nemá aktualizovaný antivir, aktivovaný firewall a antispyware.

Společné řešení bude zahrnovat bezpečnostní software společnosti McAfee, umožní antivirové skenování počítačů uživatelů Facebooku, nabídne jim opravné nástroje a srozumitelné výukové materiály.

Pokud je uživatelský účet v síti Facebook kompromitován, provozovatel nyní nabízí uživateli postup, který pomocí průvodce účet v několika krocích opět zabezpečí. Právě uzavřené partnerství zajistí, že během tohoto postupu bude počítač také vyčištěn od dalšího malwaru, přičemž pro uživatele bude vše zdarma.

Uživatelé Facebooku také budou moci získat na 6 měsíců zdarma řešení McAfee Internet Security Suite a další půlrok používat tuto službu se speciální slevou.

Společný výukový obsah pro uživatele Facebooku z oblasti on-line bezpečnosti bude k dispozici na webu http://www.facebook.com/security.Komentáře