Firma Marka Zuckerberga tvrzení Chamatha Palihapitiyi nepopřela, nicméně zdůraznila, že v době, kdy v ní pracoval, byla „velice odlišnou společností.“
Tehdejší viceprezident pro uživatelský růst Facebooku v listopadu na stanfordské Graduate School of Business řekl, že cítí „obrovskou vinu“ za svou roli v tom, že stránce pomohl stát se tím, čím je dnes. Dodal, že raní zaměstnanci společnosti „tak trochu věděli“, že to, co budují, půjde zneužít, ale ignorovali svoje instinkty.
Facebook jeho vyjádření přímo neodmítl, ale zdůraznil fakt, že Palihapitiya už ve společnosti více než šest let nepracuje. „V době, kdy byl Chamath součástí Facebooku, jsme byli zaměřeni na budování nových zážitků se sociálními médii a expanzi Facebooku do celého světa. Facebook byl v té době velice odlišnou společností a s tím, jak jsme rostli, jsme si uvědomovali, jak rostla i naše zodpovědnost,“ oznámila společnost.
Palihapitiya ve včerejším rozhovoru s CNBC mírně couvl, když vysvětlil, že jeho komentáře směřovaly na sociální média obecně, a nebyly útokem jen na Facebook. „Mluvil jsem o tom […] co si myslíte, že jsou dlouhodobé účinky sociálních médií obecně? Bohužel se stalo to, že podle mě je jednoduché charakterizovat to, co jsem řekl, jako věc zaměřenou pouze na Facebook, protože jsem tam pracoval,“ řekl.
Palihapitiya však není jediným bývalým vysokým představitelem Facebooku, který svého bývalého zaměstnavatele dnes kritizuje. Sean Parker, první prezident firmy, varoval před neblahými účinky sociálních sítí na společnost a jejich zneužíváním zranitelností v lidské psychologii. „Jen Bůh ví, co to dělá s mozky našich dětí,“ dodal spoluzakladatel Napsteru.
Není překvapivé, že lidé z reakce Facebooku typu „byli jsme zlí, ale teď už ne, slibujeme“ příliš nadšení nejsou.
Zdroj: Techspot.com