Fenix míří pod Asseco Solutions, zrychlí se vývoj produktů

Divize Municipality firmy Asseco Czech Republic bude přesunuta do její dceřiné společnosti Asseco Solutions. Pod Asseco Solutions se tak dostanou produkty Fenix i eObec a s nimi i přes 20 vývojářů; po uskutečnění této změny bude Asseco Solutions zaměstnávat téměř 500 lidí, z toho více než 150 ve vývoji.


K přesunu divize dojde na počátku roku 2010. „Věříme, že díky této změně se otevřou nové možnosti rozvoje produktu Fenix, které budou pro jeho uživatele přínosem,“ komentuje tento krok Stanislav Sýkora, předseda představenstva Asseco Solutions a dodává: „Naše systémy Helios a Datalock jsou známé svou uživatelskou přívětivostí a technologickou vyspělostí. Jsme si proto jisti, že rozvoj Fenixu bude v tomto trendu pokračovat.“

Fenix je systém zaměřený na oblast rozpočtových a příspěvkových organizací, tedy měst a obcí i jimi zřizovaných subjektů. Obsahuje jak moduly shodné se standardním ERP, tak i moduly a funkcionality specializované pro potřeby těchto organizací. V současnosti jej používá přes 2500 zákazníků. eObec je specializovaný informační systém poskytovaný formou SaaS (Software as a Service), který umožňuje výrazně zjednodušit komunikaci mezi občanem a úřady.

A co bude přesun produktů pod křídla Asseco Solutions znamenat pro jejich zákazníky? „Jediný rozdíl, který zákazníci pocítí, bude administrativní – od nové hlavičky na fakturách, až po adresu dodavatele a jeho telefonní čísla. Se stejnými lidmi, s nimiž byli zvyklí spolupracovat dnes, tak zůstanou v kontaktu i nadále,“ dodává Jan Přerovský, Country Manager Asseco Czech Republic.

„V přesunu Fenixu i eObce vidím spoustu možností synergií, které budou ku prospěchu doslova všem zúčastněným – jak zákazníkům systémů, tak i jejich tvůrcům,“ dodává Alan Karlach, manažer divize Municipality. „Díky tomu dokážeme v budoucnu zkrátit cyklus vývoje našich produktů na jeden a půl roku a budou tedy rychleji vznikat produkty nové generace,“ vysvětluje Stanislav Sýkora.Komentáře