Firefox 3.6 nabírá stále větší zpoždění

Opakuje se tak nepříjemná situace, se kterou se potýkal i vývoj Firefoxu 3.5, neboť termíny uvolňování nových verzí jsou stále oddalovány a oficiální uvedení Firefoxu 3.6 beta bylo již několikrát posunuto.


Ještě na začátku měsíce se plánovalo uvedení první beta verze Firefoxu 3.6 na 16. října, dalším termínem byl 21. říjen, nicméně ani do včerejšího večera se nakonec na webu Mozilly oficiální beta ke stažení neobjevila a jedinou alternativou proto zůstává možnost otestovat tzv. noční build beta verze Firefoxu 3.6, který se již delší dobu nalézá nalézá na firemním ftp serveru. Podle původních odhadů zástupců Mozilly měl vývoj probíhat mnohem rychleji a v polovině října už měla být k dispozici dokonce Release Candidate verze Firefoxu 3.6. Objevují se proto i pochybnosti o tom, že finální produkt bude dokončen do konce letošního roku, jak bylo původně plánováno.

Jak je vidět, Mozilla má s vývojem větší problémy, než původně očekává a to má být nová verze Firefoxu s kódovým označením Namoroka jen minoritním upgradem z verze 3.6. Mezi novinky má patřit vizuální náhled panelů po zmáčknutí kombinace kláves ctrl+tab, nová „témata“ pro vzhled, rychlejší práce s JavaScriptem, vylepšené nástroje pro dokončování, synchronizace záložek, zlepšení nahrávání webových stránek, optimalizované obnovování přerušené „session“ či kontrola starých doplňků.

Mozilla v tomto týdnu alespoň opravila velkou porci chyb v produkčních řadách Firefoxu 3.0 a 3.5, z nichž jedenáct jich bylo označeno jako kritických. Detaily najdete v článku Nové verze Firefoxu 3.5.4 a 3.0.15 opravují 16 chyb.Komentáře