Firemní chytré telefony zabezpečí novinka od Esetu, nabízí mj. audit bezpečnosti přístroje

Vydání bezpečnostního řešení pro mobilní telefony firem ohlásila společnost Eset. Produkt Mobile Security Business Edition je dostupný v češtině a je určen pro platformy Symbian či Windows Mobile. Podle výrobce disponuje kromě klasických funkcí řešení Mobile Security i vzdálenou správou pomocí nástroje Remote Administrator 4.


„Ochrana mobilních zařízení je čím dál důležitější nejen pro běžné uživatele, ale i pro firmy, řekl Peter Vrana, produktový manažer ESET pro firemní bezpečnost. „Už dnes existuje v tomto segmentu více druhů podvodných aplikací, mezi nimi i spyware. Našim cílem je ochránit soukromí i peníze zákazníků," dodal.

Mobile Security Business Edition prý nabízí především ucelené bezpečnostní řešení pro Symbian, v současnosti zřejmě nejpoužívanější operační systém na chytrých telefonech. Podle statistiky Gartneru měla vloni tato platforma tržní podíl 37,6 %. Eset nedávno uvolnil i betaverzi řešení pro platformu Android.

 

Nejdůležitější funkce novinky podle výrobce:

  • Podpora vzdálené správy — produkt umožňuje vzdálenou správu prostřednictvím nástroje ESET Remote Administrator 4, který v podnikovém prostředí nabízí řadu výhod. Administrátoři mohou zasílat a získávat konfiguraci mobilního klienta, uskutečňovat on-demand a on-access skenování, provádět bezpečnostní audity, přizpůsobovat nastavení firewallu a filtru spamu či nastavovat interval připojení k serveru podle preferencí. Zároveň mohou správci měnit konfiguraci mobilního klienta a na dálku aktualizovat virovou databázi. Prostřednictvím Remote Administrator 4 je rovněž možné zasílat zprávy.
  • Anti-Theft – soubor funkcí, které jsou užitečné především v případě ztráty či krádeže zařízení.
  • Remote Wipe – možnost vymazat všechna citlivá data (kontakty, SMS a odstranitelná multimédia v paměti) prostřednictvím SMS zprávy.
  • SIM Matching – při vložení neznámé SIM karty je automaticky odeslána varovná zpráva na předem definované číslo. Zpráva obsahuje informace o telefonním čísle, IMSI a IMEI dané karty.
  • Ochrana heslem – ochrana mobilního zařízení před neautorizovaným přístupem do bezpečnostního softwaru. Chrání před nechtěným odinstalováním a nevyžádanou změnou nastavení.
  • Bezpečnostní audit – možnost získávat informace o bezpečnostním stavu vybraných funkcí telefonu.
  • SMS a MMS Antispam – blokování nevyžádaných zpráv podle nastavitelného black listu a white listu. Možnost blokování neznámých čísel.

Firewall – monitoring datových toků v obou směrech při nastavitelných pravidlechKomentáře