Firemní spolupráci usnadní cloudové Work Folders

iPodnik zprovoznil v Česku technologii Microsoft Work Folders v cloudovém prostředí – učinil tak jako jeden z vůbec prvních na světě.

Firemní spolupráci usnadní cloudové Work Folders


Work Folders je rozšířenou funkcí Windows Server 2012 R2 a oproti řešením jako Dropbox nebo Google Drive je výrazně pokročilejší.

Umožňuje například uložení souborů v počítači uživatele zároveň i v datovém centru a automatické dorovnávání obou verzí a také usnadňuje sdílení dokumentů i týmovou práci a poskytuje možnost nastavit různé úrovně zabezpečení.

iPodnik provozuje společnost Biz one a charakterizuje jej jako zákaznicky uzpůsobitelnou cloudovou kancelář. Poskytuje kompletní podnikovou informatiku včetně  informačního systému, takže se zákazníci nemusí vůbec zdržovat budováním vlastního IT, nemusí najímat specialisty, pořizovat servery apod.

Z nabízených produktů se prý nejčastěji využívá ekonomický systém Pohoda, dále Microsoft Windows Server včetně vzdálené plochy (uživatel má v datovém centru svůj virtuální počítač, ke kterému přistupuje z různých zařízení) nebo systém pro sdílení dokumentů Microsoft SharePoint.

Úvodní foto: © Sashkin - Fotolia.com


Komentáře