Firemní USB flash disky s podporou bezpečnostních funkcí představil Kingston

Dva podnikové USB flash disky, které přinášejí řadu možností při zabezpečení mobilních dat, představila společnost Kingston. Jedná se o produkty DataTraveler 4000 (DT4000) a DataTraveler Vault – Privacy Managed (DTVPM).


Mezi jejich hlavní vlastnosti patří:

  • DT4000: nabízí šifrování na úrovni, jaká se používá v armádě, finančním a zdravotnickým společnostem, jež pro práci s citlivými informacemi požadují vysokou úroveň ochrany. USB flash disk DT4000 má certifikaci FIPS 140-2 2. úrovně na celý šifrovací modul – nejen na bezpečnostní procesor, jako je tomu u některých jiných řešení. V průběhu tohoto roku bude USB disk DT4000 navíc k dispozici jako centrálně řízená disková jednotka.
  • DTVPM: nabízí velkým společnostem centralizované řízení veškerých aktivit, jež přes rozhraní USB probíhají. Řešení v podobě USB flash disků DTVPM v plné míře využívá software SafeConsole pro servery od společnosti BlockMaster, jež poskytuje bezpečnostní funkce včetně správy hesel, řízení stavu zařízení, výpisu práce se soubory a možnosti omezit přístup k souborům se schopností řídit, jaké typy souborů bude na disk možné ukládat.

Cena řešení DT4000 se pohybuje od 1150 do 4000 Kč (bez DPH) za   2GB, respektive 8GB verzi, produkt DTVPM ve variantě 2 GB stojí 915 Kč, verze s 32 GB úložné kapacity pak 10 460 Kč.Komentáře