Nový firewall Cisco namísto omezování uživatelů sám vyhledává hrozby

Cisco přepracovalo své firewally Firepower NGFW tak, aby podle svých slov namísto zaměření na regulaci aplikací naopak omezovaly rizika. Přístup lze prý přirovnat k ochraně rodinného domu – zatímco dříve se chránilo zabezpečením oken a dveří, nově se odhalují potenciální zloději.

Nový firewall Cisco namísto omezování uživatelů sám vyhledává hrozby


Firepower Next-Generation Firewall řady 4100 podle výrobce představuje jejich vůbec první plně integrovaný firewall zaměřený na hrozby. Spolu s ním začala firma nabízet i asistenční službu Security Segmentation Service, která má firmám pomoci zavádět mj. bezpečnostní opatření pro zlepšení souladu s předpisy.

Firepower NGFW například propojuje kontextuální informace o tom, jak uživatelé přistupují k aplikacím, s aktuálními informacemi o hrozbách a s vynucováním pravidel. To urychluje odhalování a potlačování hrozeb.

Produkt je prý také jedním z prvních zařízení se 40Gb ethernetovým připojením v kompaktním provedení pro jednu pozici v racku. Firewall dokáže také na základě přehledu o zranitelnostech, informačních aktivech a hrozbách automatizovat a vylaďovat nastavení bezpečnostních opatření pro rychlé posílení obrany.

Novinka spojuje technologii firewallů a služby pro odhalování hrozeb do jediného řešení. Je založená i na řešeních třetích stran, kdy se umožňuje sdílení bezpečnostních a kontextových informací mezi různými systémy – třeba Radware for Distributed Denial of Service (DDoS).

Podniky tak podle výrobce mohou efektivně propojovat dříve nesourodé informace a díky nim rychleji odhalovat a reagovat na pokročilé útoky bez ohledu na to, kde k nim dojde.

Úvodní foto: © FlemishDreams - Fotolia.com


Komentáře