Firmy Epicor a Activant koupila investiční skupina, chce tak vytvořit významného dodavatele ERP

Apax Partners, soukromá investiční skupina se zaměřením na oblast technologií, převzala za zhruba jednu miliardu dolarů firmu Epicor, dodavatele softwarových řešení pro řízení podnikových procesů. Za zhruba stejnou cenu koupila i společnost Activant Solutions, poskytovatele softwarových řešení pro řízení podniků se zaměřením na středně velké maloobchodní a velkoobchodní distribuční podniky.


Cílem Apax Partners je podle jejího vedení spojit obě firmy do jednoho logického celku a vytvořit tak jednoho z největších globálních poskytovatelů podnikových aplikací se zaměřením na výrobu, distribuci, služby a maloobchod. Po dokončení fúze ponese takto vzniklá společnost název Epicor Software a již nebude veřejně obchodovatelná.

Rada ředitelů společnosti Epicor tuto transakci jednomyslně schválila. Transakce závisí na obvyklých podmínkách uzavření smlouvy, včetně minimální úrovně účasti v nabídce na odkoupení akcií a úředního schválení, a také na uspokojivých podmínkách akvizice společnosti Activant. Uzavření transakce se očekává v druhém čtvrtletí roku 2011.

„Po připojení společnosti Activant bude mít výsledná společnost více než 30 000 zákazníků, roční příjem ve výši 825 milionů USD, software obchodních aplikací s výraznou vizí a hluboké odborné znalosti vertikálního trhu,“ uvedl George Klaus, výkonný ředitel společnosti Epicor.

„Kromě bezprostředního rozšíření portfolia nabízených produktů a služeb získají zákazníci obou společností i další výhody, a to zejména silné finanční zázemí společnosti Apax Partners podpořené naším úsilím o vytvoření nové společnosti Epicor, která bude globální jedničkou v oboru podnikových aplikací zaměřených na oblast výroby, distribuce, maloprodeje a služeb,“ uvedl Jason Wright, partner ve společnosti Apax Partners.Komentáře