Firmy odkládají upgrady softwaru – obávají se o svou bezpečnost

15. 12. 2009

Sdílet

Průzkum, v němž bylo dotazováno 1 400 pracovníků s rozhodovací pravomocí v oblasti IT ve Velké Británii, Francii, Německu a Itálii, ukázal, že obavy o bezpečnost do značné míry podněcuje to, jak o uvádění nového softwaru na trh informují média. Téměř dvě třetiny všech evropských podniků (62 %) připustily, že jejich rozhodování o upgradu ovlivnily negativní zprávy v tisku.

Zdá se, že společnosti v celé Evropě mají docela opatrný přístup k upgradu, ale jejich důvody se velice liší. Jedna třetina podniků v Německu (34 %) uvedla, že spíše upgradují pouze tehdy, pokud by pro ně bylo zdrojem rizik nebo problémů, kdyby naopak neupgradovaly. Čtvrtina italských dotazovaných podniků (26 %) uvedla, že raději počkají do doby, než upgraduje většina trhu a prokáže se, že je technologie bezpečná. Ale 26 % francouzských podniků by uvažovalo o upgradu pouze, pokud by se tím nezpomalily počítače.

„Souhrnným poznatkem z tohoto průzkumu je, že evropské podniky jsou nervózní z přechodu na nové verze softwaru,“ řekl Robert Mol, Principal Product Marketing Manager EMEA, Symantec Endpoint Management and Security. „Je zajímavé vidět, jak se v těchto rozdílech a délce odložení investice odrážejí kulturní rozdíly. Čtvrtina evropských podniků (27 %) uvedla, že upgrade odloží nejméně o dalších 12 měsíců. Ale německé společnosti jsou optimističtější a odložení investice plánuje méně než pětina (19 %) z nich.“

Podniky ve Velké Británii mají o něco málo odvážnější přístup k upgradům softwaru ve stolních počítačích; pětina firem (22 %) uvádí, že rády upgradují proto, aby držely krok s rozvojem technologie. Ale dalších 21 % uvedlo, že raději počkají, až technologii prověří ostatní.

Nedávný průzkum společnosti IDC, „European SMBs and Security“, zjišťuje investiční plány evropských malých a středních podniků v oblasti zabezpečení. Nejdůležitějším zjištěním bylo, že 30 % malých a středních podniků plánuje v následujících 12 měsících investice do vylepšení zabezpečení.

„Malé a střední podniky vyžadují ze samé podstaty zvýšené investice do zabezpečení,“ řekl Giuliano Folco, viceprezident pro výzkum, European Industry Solutions společnosti IDC. „Malé a střední podniky nemají vysoce kvalifikovaná oddělení IT, vysoce kvalifikované uživatele IT ani zavedené zásady zabezpečení. V tomto smyslu jsou více vystaveny bezpečnostním hrozbám než velké společnosti. Je dobré, že si uvědomují dopady v oblasti zabezpečení, když uvažují o upgradu softwaru ve svých stolních počítačích, a určitě by měly přijmout opatření, aby zabránily těmto průvodním potížím.“

Našli jste v článku chybu?