Flowmon kupuje firmu FerretApps, chce zlepšit monitoring výkonu aplikací

Společnost Flowmon Networks oznámila převzetí jiné české firmy - FerretApps. Ta by se měla stát součástí její divize zaměřené na aplikační monitoring (Application Performance Monitoring). Cena transakce zveřejněná nebyla.

Flowmon kupuje firmu FerretApps, chce zlepšit monitoring výkonu aplikací


Převzetím podle představitelů Flowmon bude možné využít synergií, které tato oblast nabízí ve spojení s tradiční baštou Flowmonu, což je monitorování a diagnostika výkonnosti síťové infrastruktury. Díky akvizici tak Flowmon nabídne jeden integrovaný nástroj pro obě oblasti.

„Akvizice FerretApps je pro nás strategický krok, který umožní dále rozšířit vlastnosti Flowmonu v synergické oblasti APM. Nabídneme tak zákazníkům produkt, díky kterému získají hlubokou viditelnost do výkonnosti síťové infrastruktury i aplikací,“ říká Rostislav Vocilka, ředitel společnosti Flowmon Networks.

Společnost FerretApps vznikla v roce 2012, kdy začala vyvíjet technologii pro monitorování výkonnosti aplikací (APM). Její unikátnost podle výrobce spočívá v bez-agentním přístupu, které umožňuje monitorovat výkon aplikací analýzou síťového provozu bez nutnosti cokoliv instalovat na servery nebo klienty. Řešení této firmy pro monitorování http/https a databázového provozu prý používají banky, e-shopy, průmyslové podniky i univerzity.

Poptávka po APM nástrojích, které pomáhají udržet aplikace v optimální kondici, rychle roste. Analytici odhadují její velikost na 2,4 miliardy dolarů.

Flowmon Networks již na poli APM působí prostřednictvím modulu Flowmon APM, který doposud vyvíjela právě ve spolupráci s FerretApps.

Úvodní foto: © violetkaipa - Fotolia.com


Komentáře