Hostovaný vývoj aplikací s podporu pro Flash

Integraci technologie Flash do hostované platformy pro vytváření aplikací, jíž je Force.com od společnosti Salesforce.com, oznámily firmy Adobe a Salesforce.com.


Product Flash Builder for Force.com podle obou firem zajistí snadné nasazení aplikací Flash v platformě Force.com, což má mimo jiné pomoci lepšímu přijetí řešení Force mezi vývojáři.

Flash může být využit například pro vytváření doplňkových programů pro systémy Salesforce.com CRM, pro vznik podnikových aplikací nebo desktopových programů, které bude možné spouštět mimo internetový prohlížeč.

Dohoda upřesňuje, že na straně front-endu aplikací bude využíván klasický Flash, zatímco na back-endu bude využit programovací jazyk Apex firmy Salesforce.com.

Vývojáři při své práci získají přístup k databázi Force.com a také budou moci využívat vývojové technologie platform Flash, jako je například MXML nebo ActionScript.

Podle Gartneru tento krok znamená změnu v chápání Force.com. Zatímco do této doby mnozí vývojáři braly Force.com spíše jako platformu pro vytváření nových funkcí CRM řešení, podporou technologií Adobe se prý začnou na něj dívat jako na prostředí vhodné pro vytvoření aplikací, jež nejsou s CRM nijak svázány.Komentáře