Force.com umožní modelovat podnikové procesy v cloudu

Nabídku vývojových platforem pro cloudy, jež jsou sdruženy pod značkou Force.com, rozšířila firma Salesforce.com.


Jedná se o sadu nástrojů, které dovolí designovat zjednodušenou formou podnikovéé procesy. Produkt Visual Process Manager je postaven na bázi rozhraní drag-and-drop a grafických objektů (vývojář pracuje se stavebními bloky jako dotazníky nebo rozhodovací stromy) a může sloužit k návrhu takových procesů jako jsou skripty call center či správa výkonnosti zaměstnanců.

Novinka zahrnuje čtyři základní komponenty, jimiž jsou designer procesů, tzv. wizard builder (ten umožňuje vytvářet podrobné průvodce pro koncové uživatele), simulační nástroj (ten slouží k otestování funkcionality navržených procesů ještě před tím, než budou nasazeny v ostrém provozu) a konečně engine pro vykonání procesů.

Dokončené procesy (může jít třeba o aplikace pro stanovení výše pojistného) pak mohou být umístěny na korporátní web, což dovolí, aby k němu přistupovala široká veřejnost .

Cena za použití služby činí 50 dolarů za uživatele pro zákazníky Enterprise nebo Unlimited edic Salesforce.com. Visual Process Manager doplňuje už existující vývojářské nástroje Force.com - Apex (programovací jazyk) a Visualforce (prostředí pro design uživatelských rozhraní).Komentáře