Fortinet slibuje ochranu před sofistikovanými ataky

Nový operační systém FortiOS 5 představila pro své firewally nové generace firma Fortinet. Přináší snažší administraci či ochranu před pokročilými ataky typu APT či ATA.

Fortinet slibuje ochranu před sofistikovanými ataky


Uživatelé mohou například volit mezi řadou možností konfigurace jediným kliknutím myši. Tímto způsobem lze nastavovat vysokorychlostní firewall, firewall NGFW, ochranu před pokročilými hrozbami, filtrování webu, jednotné řízení hrozeb (UTM) a další funkce.

Administrátoři také mohou snadno získávat přehled o fungování firemní sítě -- k dispozici je pohled v reálném čase i zobrazení historických dat. Tato funkce umožňuje např. pohled na síť podle používaných aplikací a zařízení nebo činnosti uživatelů.

Pro podrobnou analýzu lze ze systému extrahovat informace, jako jsou IP adresy (včetně jejich geografického umístění), čísla portů, typy relací nebo míra využívání sítě. Události a hrozby lze propojit s konkrétními bezpečnostními riziky a například zabránit přístupu k síti určitým zařízením nebo IP adresám. K dispozici je i reputační funkce.

Posílily se i  bezpečnostní nástroje pro ochranu před pokročilými hrozbami, které kombinují více vektorů útoku. Nová služba FortiGuard Advanced Threat Protection Service prý dokáže chránit před zranitelnostmi zero day, dosud neznámým malwarem, phishingovými e-maily i útoky na hesla.

K dispozici je black list pro botnety i sand box (oddělení potenciálně rizikových procesů od zbytku sítě) založený na technologiích cloudu.

Možné konfigurace zahrnují např. vysoce výkonný firewall včetně VPN (virtuální privátní sítě), pokročilý firewall (NGFW; kromě samotného firewallu nabízí také prevenci vniknutí a řízení aplikací), ATP (ochrana před pokročilými hrozbami včetně ochrany koncových bodů), filtrování webu (včetně explicitní brány proxy), kombinaci NGFW/ATA a UTM.

Jednotné řízení hrozeb obsahuje všechny výše uvedené funkce a navíc nabízí filtrování e-mailu, prevenci ztráty dat a skenování zranitelností.

Úvodní foto: © Vladislav Kochelaevs - Fotolia.com


Komentáře