Fotbal na Spartě bude i se superrychlým internetem

Pokrytí vysokokapacitním internetem pomocí Wi-Fi na pražském stadionu Sparty a jeho okolí oznámily České radiokomunikace, Huawei a fotbalový klub AC Sparta Praha. Návštěvníci tak prý získají, co se týče připojení, podobný komfort jako na špičkových západních stadionech.

Fotbal na Spartě bude i se superrychlým internetem


Huawei ve spolupráci s Českými radiokomunikacemi zajistí pokrytí wi-fi sítěmi standardu 2,4 GHz i 5 GHz s rychlostmi až 500 kbps při projektované kapacitě 4 000 současně připojených uživatelů.

Stadion pokrývá celkem 82 přístupových uzlů; plné pokrytí signálem zahrnuje tribuny a širší prostor před samotným stadionem a v okolí pokladen. Za průměrný zápas je síť schopná přenést až více než 1 TB dat za zápas, což například zhruba odpovídá objemu dat zkonzumovaných na internetu deseti průměrnými domácností za celý rok.

V České republice se dostupností připojení k internetu v takové míře podle všeho nemůže pochlubit žádný jiný stadion. Technologie, které spoečnost Huawei Spartě dodala, jsou prý srovnatelné s řešeními, jež využívají kluby jako Borussia Dortmund nebo Ajax Amsterdam.

Symbolického uvedení do provozu se nová wi-fi síť dočká během tradičního pražského derby Sparta vs. Slavia, které se uskuteční v sobotu 11. dubna 2015. Fanoušci a návštěvníci zápasu tak budou moci například bezproblémů sdílet fotografie a videa se známými prostřednictvím sociálních sítí.

Úvodní foto: AC Sparta a Huawei


Komentáře