Francie bude odpojovat piráty od internetu

Francouzský parlament v tomto týdnu přijal nový a poměrně radikální zákon proti pirátství, na základě kterého bude možné takovéto uživatel odpojovat od internetu. Informoval o tom web IT News.sk.


Pro přijetí zákona hlasovalo 258 poslanců a 131 bylo proti a mezi největší podporovatele tohoto přístupu patří např. i francouzský prezident Nicolas Sarkozy a jeho manželka Carla Bruniová. Pozitivně jej však přijímají i organizace pro ochranu autorských práv a zástupci filmových a nahrávacích společností.

Ministr kultury Frédéric Mitterrand však informoval, že nejtvrdší opatření budou proti internetovým pirátům využívána jen v ojedinělých případech, ale důležitá by měla být podle jeho slov zastrašovací síla zákona. Odpojováni budou ti, kteří i přes varování budou i nadále porušovat na internetu autorská práva, např. u filmů či hudby. Schválená verze zákona je již mírnější, neboť v původní verzi byl již jednou vyhlášen za protiústavní, neboť počítal s existencí orgánu pro dozor, který by měl pravomoc odpojovat uživatele bez internetu bez rozhodnutí soudu. V pozměněné verzi, která byla poslanci přijatá, je již soudní rozhodnutí nutné.

Zdroj: IT News.skKomentáře