Hlavní navigace

GameStar: Test Drive Unlimited 2 - závodní ráj bez duše

27. 2. 2011

Sdílet

Test Drive Unlimited 2 má bohužel smůlu v tom, že jeho základní koncept volného ježdění po vizuálně přitažlivém herním prostředí už stihlo využít mnoho dalších her. Když se toto velice atraktivní jádro k tomu všemu spojí s výborným jízdním modelem a zajímavým příběhem, vyjde z toho něco jako Burnout: Paradise. V tomto kroku však TDU 2 šlape vedle na plné čáře.Test Drive Unlimited 2

Bez příběhu nejsou koláče

S velkou silou totiž přichází zodpovědnost. Když pro nás tedy tvůrci z Eden Games udělali obrovskou herní plochu, měli si uvědomit, že je potřeba i kvalitního příběhu nebo dalšího vodítka, které by hráče po dvou rozlehlých ostrovech provedlo. Test Drive 2 se přitom už od začátku tváří jako titul se silným dějem, když vás nechá vybrat si vlastní postavu a v pohledu první osoby vás nechá procházet se domem s vaší domnělou přítelkyní, jež vám k narozeninám naděluje drahé auto. Celé se to nicméně ukáže být snem, a vy se probouzíte se svou postavou jako osobní sluha oné ženy, která je nyní neuvěřitelně arogantní a velmi otravná.

Po splnění několika úkolů pro tuto ztělesněnou rozmazlenost se vaše postava dostane do série závodů, které jsou na ostrově Ibiza zjevně hodně populární a natáčejí se pro jednu televizní stanici. Hned na počátku, kdy přijdete do styku s ostatními postavami hry, si na sto procent všimnete toho, jak špatně na tom příběhově hra je. Počínaje charaktery a jejich namluvením, které je skutečně otřesné (jak zvukově, tak i obsahově) a mnohdy ani nekoresponduje s otevíráním pusy té které postavy, přes uměle působící systém zadávání úkolů přes telefon, až po celkový mechanizmus růstu hráče.

Test Drive Unlimited 2Šampionáty na tisíc způsobů

Abyste si totiž mohli kupovat všechny věci, které vám tak ostražitě připomínají postavy kolem vás (jen krásní lidé mohou být v televizi, proto plastická chirurgie), musíte se účastnit mnohých šampionátů, sestávajících z několika různých disciplín. Ještě předtím je však potřeba si zvolit, v jaké třídě budete závodit: je zde Asphalt, Off-Road a Classic. V rámci těchto tříd si pak můžete vybrat auto, jež potřebujete k tomu, abyste se mohli zúčastnit daného šampionátu (vyšší úroveň Asphaltu například A2).

Tyto soutěže se poté rozdělují do avizovaných disciplín. Nejvíce se pravděpodobně setkáte s klasickým závodem na více kol, ale i s časovkou či speciálním závodem, kde body získáváte za rychlou jízdu. Za zmínění však rovněž stojí i obdobný rychlostní závod, v němž však rychlost měří radary různě umístěné na působišti závodu.

Za vydělané peníze můžete investovat do vaší sbírky aut u několika odlišných prodejců, do nemovitostí (ty slouží zejména jako sklad aut – dražší mají v garáži více místa) či třeba do šatníku. K odemknutí luxusnějších kousků je nicméně potřeba se angažovat v dalších oborech mimo závodění, hodnotí se totiž i prozkoumávání ostrova, nacházení porůznu ukrytých vraků aut nebo interakce s online hráči.

 

Pokračování článku hledejte na sesterském herním magazínu GameStar!

Našli jste v článku chybu?