Girstlovi, jedni z nejznámějších podnikatelů v oblasti IT, prodali svou GiTy

Společnost JVS Group CZ (JVS) oznámila, že uzavřela smlouvu se společností Arca Capital Bohemia a manželi Olgou a Valentinem Girstlovými o převzetí jejich obchodních podílů ve společnosti GiTy. Společnost JVS se tak stala stoprocentním vlastníkem GiTy. Cena transakce nebyla zveřejněna.


Záměrem JVS je podle jejího vedení upevnit pozici firmy GiTy jako předního hráče na českém trhu telekomunikačních a IT služeb a poskytnout stabilní finanční zázemí pro další rozvoj firmy v nejbližším období.
„Naše první kroky byly soustředěny na posílení finanční stability firmy, především zajištění dodatečné hotovosti nezbytné k překonání přetrvávajících nepříznivých dopadů finanční krize a následné recese na trhu ICT technologií a služeb," říká Luděk Vilím, místopředseda představenstva pověřený řízením společnosti GiTy. „To máme již za sebou a zaměstnanci firmy, její dodavatelé i zákazníci si nyní mohou být jisti, že GiTy má opět silné zázemí a spolu se svou vysokou odborností i všechny předpoklady k dalšímu rozvoji. Společnost GiTy má dlouhodobě dobré jméno mezi svými zákazníky a je tedy na co navazovat," dodává Vilím.
„Společnost GiTy byla spojena s našimi jmény dlouhých devatenáct let," uvedl Valentin Girstl. „Máme radost, že za dobu své existence se stala renomovanou technologickou společností, kterou i nadále zůstává," dodal Girstl. Manželé Girstlovi zůstávají nadále členy dozorčí rady GiTy.
JVS byla na veřejnosti dosud známa především díky svým aktivitám v oblasti obchodu a reklamy. Je finanční skupinou holdingového typu, jejíž investiční strategie je zacílena i na další perspektivní obory a příležitosti. Ve spojení s GiTy prý JVS reprezentuje unikátní know-how v oblasti finančního řízení, strategického rozvoje a vyhledávání obchodních příležitostí jak v České republice, tak v rámci širšího regionu.Komentáře