Google Assistant už je i v televizích

TP Vision, výrobce televizorů Philips, integroval funkci Google Assistant do všech letošních televizorů s Android TV. Smart TV nižších řad zase dostanou nové uživatelské rozhraní nazvané Saphi.

Google Assistant už je i v televizích


Občas se každý z nás přistihne, že nevědomky začne na televizi mluvit, ale až nyní s inteligentním systémem Google Assistant vám může TV Philips konečně také odpovědět. Tato funkce umožňuje ptát se Googlu a dostávat od něj relevantní odpovědi. S Google Assistant můžete hledat a spouštět hudbu, filmy, videa a další obsah například z populárních služeb YouTube nebo Netflix, vyhledávat nejnovější zprávy nebo informace o dopravní situaci a počasí, plánovat události do svého kalendáře nebo vyhledávat fotografie na Google Photos.

S Google Assistant můžete také ovládat další přístroje chytré domácnosti, jako bezdrátové reproduktory, produkty Nest Home Automation nebo světla Philips Hue a další. Poznáte je podle označení „Funguje s Google Assistant“.

Pro spuštění Google Assistant je na ovladačích všech televizorů s operačním systémem Android TV pro rok 2018 určené speciální tlačítko. Pokud zapnete na ovladači mikrofon, osvětlí se modrým LED světlem, abyste viděli, kdy je aktivní

Philips TV také plánuje opatřit funkcí Google Assistant vybrané modely loňské produktové řady pomocí softwarového upgradu.

Nové základní modely s operačním systémem Smart TV od Philipsu budou v roce 2018 rychlejší a snáze ovladatelné díky internímu uživatelskému prostředí Philips Saphi Smart TV.

Nejpodstatnější na tomto novém systému je jeho rychlost, protože uživatelé základních řad TV očekávají především rychlé reakce televizoru. Stejně tak je ale důležitý i výkon, který umožňuje zobrazit stejně výjimečnou obrazovou kvalitu v menu a chytrých funkcích jako při přehrávání obsahu z ostatních zdrojů.

Prostředí Saphi nabízí snadný přístup k oblíbeným aplikacím Smart TV, které jsou nyní umístěné v základním menu hned vedle ovládání a nastavení televizoru. Populární aplikace jako YouTube nebo Netflix jsou tak dostupné na pár kliknutí.

S funkcí Miracast můžete z mobilu nebo tabletu sdílet fotografie a další obsah na obrazovku velmi snadno a rychle.

Saphi bude fungovat na všech nových modelových řadách z roku 2018, které využívají linuxový operačním systém Smart TV. Zákazníci jej tak naleznou ve Full HD modelech série 5000 i v UHD televizorech s třístranným Ambilightem v sérii 6000.

Úvodní foto: TP Vision


Komentáře