Google Chrome získal funkce pro vzdálenou správu

Správci IT dostávají možnost větší kontroly nad prohlížečem Chrome a výhledově pravděpodobně i nad cloudovým operačním systémem Chrome OS.

Google Chrome získal funkce pro vzdálenou správu


Společnost Google rozšířila možnosti vzdálené správy svého webového prohlížeče. Podnikoví správci IT nyní například mohou použít vnitropodnikovou konfiguraci prohlížeče na Chrome nainstalovaný v domácích počítačích zaměstnanců, kteří mohou pracovat z domova.

Díky tomu mohou uživatelé pracující v soukromém počítači používat vnitropodnikové webové aplikace (moduly), šablony vzhledu nebo obchod s aplikacemi. Stačí, když se přihlásí pomocí účtu služby Google Apps pro podniky nebo Google Apps pro vzdělávací instituce.

„Díky správě založené na cloudu mohou správci IT v prohlížečích Chrome zaměstnanců podniku upravovat více než 100 zásad a předvoleb; stačí jim k tomu ovládací panel správce,“ napsal Cyrus Mistry, vrchní produktový manažer prohlížeče Chrome pro podniky a vzdělávání minulý týden na podnikovém blogu.

Google současně představil nové rozšíření pro Chrome nazvané Podpora starších prohlížečů, které umožňuje správcům IT nakonfigurovat prohlížeč tak, aby pro vyjmenované weby a webové aplikace spustil starší verzi, která může se staršími aplikacemi pracovat lépe než ta nejnovější. „Správcům IT jen stačí nastavit, které weby se mají z Chromu spustit v jiném prohlížeči, a toto pravidlo nastavit všem podnikovým uživatelům,“ napsal Mistry.

Tento mechanismus samozřejmě nemusí být omezen pouze na počítače, které používají zaměstnanci z domova, ale i na jejich vlastní zařízení, která si mohou přinést do práce.Komentáře