Google posiluje izolaci stránek v Chromu - 4. díl

12. 11. 2019

Sdílet

Předchozí díl

Funkci izolace stránek převzaly – nebo v budoucnu převezmou – i další prohlížeče. Mezi ně je samozřejmě třeba započítat Operu, neboť tento norský prohlížeč je taktéž založen na Chromiu, open-source jádru, na němž stojí technologie – včetně izolace stránek – které jsou implementovány i v Chromu.

Mozilla potom v únoru oznámila, že její vlastní „Project Fission“ přidá funkci izolace stránek do Firefoxu, ovšem neoznámila přesně, kdy se tak stane. Není úplně jasné, jaký pokrok Mozilla od té doby učinila, protože od úvodního newsletteru představujícího skupinu Fission zatím žádný jiný nevyšel, nicméně vývojáři snížili objem paměti, který Firefox vyžaduje pro typický proces, což je důležitý krok, jestliže izolace stránek nemá prohlížeč ochromit sníženým výkonem.

Microsoft, který se koncem roku 2018 vzdal svých vlastních technologií pro Edge a nahradil je jádrem Chromium, téměř jistě implementuje izolaci stránek ve chvíli, kdy nakonec vydá stabilní verze tzv. „full-Chromium“ Edge.

Není překvapením, že Google izolaci stránek věří.

„Nepřeháním, když izolaci stránek nazvu největším pokrokem v zabezpečení prohlížečů od vzniku sandboxu,“ napsal na Twitteru dne 17. října Schuh z Googlu. „[Tahle funkce] podstatně změnila typ záruk, které může poskytnout prohlížeč, a nastavuje nejvyšší laťku zabezpečení ze všech platforem ze skutečného světa.“

Zdroj: Computerworld.com (český překlad převzat z BusinessWorld.cz)

Našli jste v článku chybu?