Google představuje novou vyhledávací aplikaci pro Android a vyhledávání v obsahu v reálném čase

9. 12. 2009

Sdílet

Google představuje novou vyhledávací aplikaci pro Android


V případě Google Goggles uživatel pořídí snímek určitého předmětu fotoaparátem zabudovaným v telefonu, Google se pokusí daný předmět identifikovat a následně vygeneruje odpovídající výsledky vyhledávání. Služba funguje tak, že části obrázku pořízeného uživatelem porovnává s databází obrazového materiálu. Pokud je zjištěna shoda, relevantní obrázky jsou zobrazeny ve výsledcích vyhledávání. Google dokáže aktuálně rozpoznat desítky milionů snímků, včetně míst na zemi, slavných uměleckých děl nebo log.

Google ChromeU geografických lokací není zapotřebí ani pořizovat fotografii. Stačí otevřít Google Goggles a přidržet telefon namířený na místo, o němž se chce uživatel dozvědět více informací. Následně použije GPS a kompas ve svém telefonu, Google pozná, o jaké místo jde, a zobrazí jeho jméno na hledáčku fotoaparátu. Poklepáním na název lze získat více informací.

Příklad: Přijede-li cizinec do Prahy a telefonem s operačním systémem Google Android zacílí na Týnský chrám, telefon ho lokalizuje a bude schopen zobrazit odpověď.

Google Goggles je k dispozici jako volně stažitelná aplikace z Android Market, v současné době celosvětově pouze v anglické verzi a pro zařížení s operačním systémem Android 1.6 a výš.

Vedle Google Goggles představila společnost Google ještě novou funkci Nejnovější výsledky, která je zatím k dispozici také pouze v angličtině na Google.com. Tato nová aplikace výsledky vyhledávání výrazně oživuje o obsah v reálném čase z celého webu. Zadáte hledaný výraz a okamžitě se vám zobrazí živé aktualizace od lidí využívajících sociální sítě, jako jsou Twitter nebo Friendfeed, plus titulky novinových článků a blogů publikovaných v poslední době. Všechny tyto aktualizace jsou řazeny tak, aby se aktuální a relevantní výsledky zobrazovaly nahoře.

Více informací a video o Google Goggles najdete na stránce www.google.com/mobile/goggles.

Našli jste v článku chybu?