Google Překladač rozšiřuje své funkce

Služba Google Překladač, která slouží mimo jiné pro překládání celých textů nebo webových stránek podle URL se dočkala v rámci svého testovacího provozu dalších vylepšení.


Google Překladač beta rozšířil počet podporovaných jazyků o sedm a nyní umožňuje překlady z a do 41 jazyků (včetně češtiny, která přibyla v květnu a slovenštiny, jež přibyla v září loňského roku) - překládaný text může být konkrétně napsán či vytvořen albánsky, anglicky, arabsky, bulharsky, česky, čínsky, dánsky, estonsky, filipínsky, finsky, francouzsky, galicijsky, hebrejsky, hindsky, holandsky, chorvatsky, indonésky, italsky, japonsky, katalánsky, korejsky, litevsky, lotyšsky, maďarsky, maltsky, německy, norsky, polsky, portugalsky, rumunsky, rusky, řecky, slovensky, slovinsky, srbsky, španělsky, švédsky, thajsky, turecky, ukrajinsky či vietnamsky. Ve slovníku pro překlad jednotlivých slov je pak k dispozici 21 jazyků.

Nově přidaná pak byla z výše uvedeného výčtu albánština, estonština, galicijština, maďarština, maltština, thajština a turečtina.

Ke změnám pak došlo také v anglickém slovníku, který byl údajně výrazně vylepšen a nyní obsahuje synonyma, antonyma, výslovnost, detailní definice a příklady ze slovníku Collin Cobuild Advanced Learner's English Dictionary.

Vyzkoušet si Google překladač můžete sami na adrese http://translate.google.com.Komentáře