Google Street View ode dneška obsahuje panoramatické fotografie Prahy a okolí

První řadu panoramatických fotografií Prahy a okolí v aplikaci Street View spouští Google jako dárek ke svým třetím narozeninám pro české uživatele a firmy. Uživatelé se tak mohou projít po nábřeží Vltavy, vychutnat si pohled na Pražský hrad, nebo se virtuálně zatoulat v některé z pražských uliček. Česká republika je tak osmou zemí v Evropě, kde je služba Street View spuštěna.


Uživatelé se mohou virtuálně procházet nejenom uličkami Prahy, ale navštívit též sedm měst v jejím okolí: Mělník, Beroun, Příbram, Benešov, Říčany, Brandýs nad Labem a Poděbrady. Zajímavým doplňkem bude pro řidiče i neřidiče pohled na trasu dálnice D1 do Brna, po které se mohou virtuálně projet. I přes časovou náročnost zpracování dat se Googlu v první fázi podařilo zobrazit 3 500km ulic, silnic a dálnic. Kdyby si lidé chtěli vše projít v reálném světě, potřebovali by na to při osmi hodinách pochodování denně tři měsíce.

Street View je nová funkce českých Map Google, která umožňuje uživatelům prohlížet si snímky ulic a krajiny různých měst po celém světě v 360 stupňovém pohledu. V oblastech, ve kterých je Street View dostupné, lze tuto funkci využít jednoduše: stačí zazoomovat do nejnižší vrstvy Map Google nebo přetáhnout oranžového „Panáčka“ v levé straně mapy do modře vyznačených ulic. Uživatelé si mohou jednoduše vybrat restauraci na večer, připravit si plán cesty, najít vhodné místo k setkání, zorientovat se v nové lokalitě nebo jen tak procházet nová místa.

Mapy Google i aplikace Google Earth jsou mezi českými uživateli dle slov zástupců společnosti Google velmi populární a jsou používány jako základní a informativní nástroje pro každodenní použití. Panoramatické fotografie v funkci Street View lze snadno nejen prohlédnout, ale i vytisknout a využít třeba při hledání oblíbené restaurace nebo cestovní trasy. Benefity funkce Street View mohou kromě uživatelů využít školy pro vzdělávání v oblasti historie, geografie i občanské nauky, města a turistické atrakce pro místní rozvoj i rozvoj cestovního ruchu, i malé a velké firmy z různých odvětví.

Funkce Street View a rozhraní API jsou pro podnikatele, obchodníky i firmy zdarma dostupné. Jednoduše si Mapy Google s funkcí Street View přidají na své stránky a pomohou tak propagaci služeb, ať už to je síť hotelů, místní knihovna, restaurace nebo třeba realitní kancelář.   

Google jednal při vytváření Street View s mnoha organizacemi, aby zajistil co nejlepší ochranu soukromí náhodně zachycených osob. Google Street View obsahuje jen ty obrázky, které jsou viditelné z veřejných cest a zahrnuje i technologii, která rozmazává jak obličeje, tak i státní poznávací značky aut. Navíc může každý uživatel jednoduše označit obrázky k odstranění, které považuje za nevhodné, jednoduchým kliknutím na tlačítko „Nahlásit problém“. Takže pokud uživatel požádá o odstranění fotografie, i v případech, kdy je obličej či poznávací značka automobilu již rozmazána, Google považuje takový požadavek za prioritu a snaží se, aby byla daná fotografie trvale rozmazána/odstraněná co nejdříve.Komentáře