GTS Central Europe představuje novou nabídku ethernetových služeb

Společnost GTS Central Europe (GTS) informovala, že posiluje svou ethernetovou infrastrukturu. Včera představila detaily nových služeb na této platformě i plány jejího dalšího rozvoje.


Řešení postavená na nové ethernetové platformě mají přinést zákazníkům flexibilní a škálovatelné portfolio řízených Layer 2 služeb s výrazným snížením celkových nákladů na vlastnictví (TCO). Jednou z výhod ethernetové sítě GTS má být pokrytí celého středoevropského regionu.

Nově vybudovaná ethernetová síť skupiny GTS má nabídnout široké portfolio ethernetových produktů v celém regionu střední a východní Evropy všem firemním zákazníkům, zejména pak těm s pobočkami ve více lokalitách, kteří tak mají získat efektivnější správu a řízení sítě. Portfolio telekomunikačních služeb bylo vyvinuto pro vysokorychlostní spojení lokálních počítačových sítí.

Ethernetové služby jsou možnou alternativou tradičně pronajímaných linek (SDH) a zákazníkům nabízí celou řadu možností, jako jsou:
·    Rychlý přenos velkých objemů dat, hlasu i videa – vhodné jak pro primární, tak sekundární připojení sítě, hlasové a video konference nebo centralizované aplikace.
·    Flexibilita šířky pásma, škálovatelnost a široké možnosti kapacity.
·    Jednoduché nastavení a správa.
·    Minimální investiční náklady – není vyžadována změna infrastruktury.
·    Garantovaná úroveň služeb, rychlé vyřízení požadavků na změnu, proaktivní dohled nad sítí a zákaznický servis k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Postupně jsou na trh uváděny celkem tři služby – GTS Ethernet Line, GTS Ethernet LAN a GTS Ethernet NNI. Služby budou nabízeny v různých rychlostech až do výše 10 Gigabit Ethernet (GigE), což umožní zákazníkům zvolit rychlost na základě svých preferencí. Kromě toho také GTS zaručí spolehlivost sítě díky jejímu nepřetržitému monitoringu, diagnostice a centralizované správě a řízení.

Služba GTS Ethernet Line byla spuštěna 17. června tohoto roku. Je nabízena ve dvou variantách: Ethernet Private Line (EPL), plně transparentní spojení pro propojení dvou lokalit a Ethernet Virtual Private Line (EVPL), které nabízí navíc virtuální LAN, která může být nakonfigurována pro podporu několika EVC na jednom portu. Vhodné pro propojení více lokací při využití nativní LAN. GTS Ethernet Line je plně řízené vysokorychlostní řešení poskytované na Layer 2 ethernetové platformě.

Pro mezinárodní velkoobchodní zákazníky vyvinula GTS ethernetovou službu Network to Network Interface. Tato varianta umožňuje přeprodej individuálních ethernetových připojení a později také LAN připojení přes centrální rozhraní. Ve třetím čtvrtletí pak plánuje skupina GTS spustit službu GTS Ethernet LAN, která nabídne vícebodové L2 VPN připojení.Komentáře