GTS koupila Sitel Data Centrum, chce být největším hráčem na trhu datových center v regionu

Skupina GTS Central Europe (GTS) oznámila akvizici společnosti Sitel Data Centrum v Praze a také svoje budoucí plány.


Datové centrum Sitel se nachází v Praze 10 a má rozlohu 2 270 m2 zákaznické plochy s možností rozšíření o dalších 700 m2. Využívá jej přibližně 130 firem, mezi které patří Tesco, Interoute, Mobilkom, Active 24 nebo Teleplan. Datové centrum Sitel je také křižovatkou téměř všech národních a mezinárodních datových a internetových sítí. Nabízí rovněž infrastrukturu 8. největšího peeringového bodu v Evropě a prochází tak přes něj 55 % veškerého internetového provozu v České republice. Součástí akvizice je i 145 kilometrů optických tras, které propojují řadu dalších klíčových POP bodů po celé Praze.

Akvizice Sitel Data Centrum je v souladu se strategií skupiny GTS v této oblasti. V návaznosti na narůstající poptávku po službách datových center v regionu střední a východní Evropy oznámila GTS v březnu 2010 plány na expanzi. V létě 2010 rozšířila GTS svá polská datová centra o 500 m2 a dále otevřela nové centrum o rozloze 700 m2 v Praze. Zároveň také koupila maďarskou společnost Interware, poskytovatele služeb datových center o kapacitě 1075 m2. V roce 2010 převzala skupina GTS také rumunského operátora Datek a slovenského operátora Dial Telecom.

Skupina GTS rovněž představila nově založenou firmu pro datová centra CE Colo. Její součástí se stane všech třináct datových center skupiny GTS v regionu střední a východní Evropy i nově zakoupené datové centrum Sitel. Firma CE Colo tak nyní provozuje v České republice, Maďarsku, Polsku, Slovensku a Rumunsku celkem 14 datových center. Ta nabízí na zákaznické ploše přes 13 000 m2 kapacitu pro více než 2 000 zákazníků.Komentáře