Hardwarovou applianci typu UTM představilo Kerio, pyšní se snadným ovládáním

Kerio Control Box, hardwarové UTM zařízení je založené na poslední verzi produktu Kerio Control 7.1, představila společnost Kerio Technologies. Novinka nabízí síťovým administrátorům komplexní řešení pro řízení přístupu uživatelů, optimalizaci síťového výkonu a zabezpečení systémů a dat.


Kerio Control se podle výrobce pyšní především výkonným a snadno ovladatelným administračním rozhraním, jež dovoluje nastavit přístupová práva pro různé skupiny uživatelů, vytvářet VPN tunely typu server-server mezi firemními pobočkami nebo sestavit komplexní statistiku užívání Internetu pomocí několika kliknutí myší.

V softwarové aplikaci Kerio Control verze 7.1 lze všechny parametry jednoduše nastavit prostřednictvím webového prohlížeče. Konfigurace je nyní pro správce IT ještě snazší, a to díky funkci drag and drop, kontextové nápovědě a průvodci nastavením. Kerio Control 7.1 vás dokonce upozorní v případě, kdy by provedené změny v konfiguraci mohly způsobit zablokování vzdáleného přístupu.

Podpora virtuálních zařízení je nyní k dispozici také pro Parallels, virtualizační server na platformě Apple. Díky podpoře Parallels mohou nyní správci preferující servery na této platformě chránit své sítě plným zabezpečením UTM a využít tak svůj hardware ještě efektivněji.

Cena hardwarového zařízení je v základní verzi 30 800 Kč. Obsahuje 20 uživatelských licencí, antivirovou ochranu Sophos a Kerio Web Filter. Každý další uživatel stoji 760 Kč, přičemž další uživatele je možno dokoupit v blocích po 5.Pro větší a náročnější prostředí je v nabídce Kerio Control Box 3110 s licencí pro 40 uživatelů a osmi gigabitethernetovými porty.

„V uplynulém roce se náš produkt pro zabezpečení sítí změnil z firewallu, VPN serveru a filtru obsahu, který byl dostupný pouze pro platformu Windows, na skutečné řešení unifikovaného zabezpečení (UTM),“ říká Scott Schreiman, CEO společnosti Kerio Technologies. „Toto komplexní zařízení pro zabezpečení internetové brány v sobě automaticky přináší všechny bezpečnostní technologie, které jsou v softwarové verzi Kerio Control k dispozici jako přídavné moduly, a to integrovaný antivir Sophos a Kerio Web Filter, který fitruje obsah webové stránek. Kerio Control Box je variantou produktu s nejvyšší úrovní zabezpečení a nejjednodušší cenovou politikou. “Komentáře