Hitachi představí na veletrhu ISE nové LCD projektory

Společnost Hitachi Digital Media Group na veletrhu ISE, který se koná od 3. do 5. února 2009, představí nejnovější řešení pro LCD projektory, včetně druhé generace projektorů s ultra krátkou projekční vzdáleností a zbrusu nových špičkových profesionálních modelů určených pro pevné instalace.


Mnoho z vystavovaných modelů se bude vyznačovat nejnovější verzí vyspělého hybridního filtru vzduchu, který nepotřebuje prakticky žádnou údržbu, a anorganickými LCD panely s dlouhou životností, což umožňuje dosáhnout úspor jak celkových nákladů na vlastnictví, tak i s ohledem na objem elektronických odpadů.

Na stánku společnosti Hitachi budou k vidění čtyři projektory A1 s ultra krátkou projekční vzdáleností, včetně nového modelu ED-A101, využité v celé řadě možných aplikací, jako jsou například interaktivní bílé tabule, herní konzole Wii, interaktivní stůl a projekce směrem dolů vytvářející obraz na desce stolu. Tyto demonstrace ukážou některé z celé řady možných použití, které je nyní možné využít výhradně díky ultra krátké projekční vzdálenosti těchto modelů, jež vytvářejí obraz s úhlopříčkou 60" (152,4 cm) ze vzdálenosti pouhých 42 cm od středu soustavy zrcadel.

Nové profesionální modely určené pro pevné instalace budou zastoupeny rovněž vždy jedním modelem z každé řady, které vytvoří ohromný obraz krajiny ve velikosti 11 metrů v popředí stánku, který bude viditelný přes celou výstavní halu. Na ploše bude použit projektor CP-SX12000 s jasem 7000 lumenů, rozlišením SXGA+ a vzduchovým filtrem s životností 10 000 hodin – bude se pokoušet demonstrovat všestrannost této rodiny projektorů s celou řadou výměnných objektivů.

Na stánku bude současně vystaven i projektor ED-X40 – nová vlajková loď projektorů určených pro vzdělávací sektor s  dlouhými intervaly pravidelné údržby, a dále model CP-SX635 s rozlišením SXGA+, který používá anorganický LCD panel a věrné zpracování živých barev s 10 bitovou hloubkou. K vidění bude i mobilní projektor CPX4 s možností připojení k bezdrátové síti spolu s modelem CP-X809, který se vyznačuje hybridním filtrem s dlouhou životností a nabízí tak nízké celkové náklady na vlastnictví.Komentáře