Hlavním řečníkem na kongresu Lawtech Europe bude Richard Susskind

Společnost E-Discovery Europe, organizátor kongresu LawTech Europe 2012, potvrdila, že hlavním řečníkem kongresu LawTech Europe 2012 bude Richard Susskind.

Hlavním řečníkem na kongresu Lawtech Europe bude Richard Susskind


Susskind je odborníkem na využití výpočetní techniky právníky a dalšími profesionály a na dopad nových technologií na vládní systém. Kongres se bude konat 12. listopadu 2012 v hotelu Clarion Congress v Praze a očekávaná účast je až 700 delegátůz celého světa.

Mezinárodně uznávaný futurista právnického trhu, konzultant a spisovatel, Richard Susskind, se zhostí úvodního proslovu na kongresu LawTech Europe 2012 a také se zúčastní jedné z panelových diskuzí během odpoledne. Ve svém úvodním projevu se Susskind  zaměří na hlavní příčiny společenských změn, jako je ekonomický propad, a bude se zamýšlet nad jejich vlivem na právnický trh. Susskind také nastíní novou podobu právnického světa, jak jej předvídá, včetně změny role právnických firem a právních oddělení firem. V neposlední řadě se zaměří na pravděpodobnost virtuálních soudních projednávání a online řešení sporů.

Ředitel společnosti E-Discovery Europe, Frederick Gyebi-Ababio, komentoval roli hlavního mluvčího Richarda Susskinda takto: „Je nám nesmírným potěšením mít Richarda Susskinda jako hlavního  řečníka prvního kongresu LawTech Europe ve střední a východní Evropě. Všichni odborníci z oblasti technologií pro právníky, se kterými jsme mluvili, potvrdili, že Richard je ideální  řečník, který pomůže nastavit správný směr tohoto nového a úspěšného mezinárodního kongresu.“

Profesor Richard Susskind, OBE, je autorem,  řečníkem a nezávislým poradcem mezinárodních právních firem, firemních právních oddělení a vlád. V oblasti technologií pro právníky pracuje již více než 30 let. Pan Susskind  přednáší po celém světě. Jako  řečník vystoupil již ve více než  čtyřiceti zemích a osobně  či elektronicky oslovil více než 200 000 lidí. Napsal přes 100  článků pro anglický deník „The Times“ a je autorem mnoha  publikací včetně knih „Budoucnost práva“ (1996), „Konec právníků?“ a „Právníci budoucnosti“ (předpokládané vydání v lednu 2013). Jeho práce byly přeloženy do více než deseti jazyků.

Pan Susskind je také prezidentem britské Společnosti pro počítače a právo,  členem poradní komise Oxfordského internetového institutu a poradce pro výpočetní techniku britského ministra spravedlnosti. Je držitelem profesorského  titulu na několika britských univerzitách včetně Oxfordu, UCL, Strathclydské univerzity a Gresham College.

Předpokládá se, že kongres LawTech Europe přiláká  české i mezinárodní právní a technologické firmy, kontrolní orgány, technologické experty a zájemce z právnických univerzit, kteří tak budou mít poprvé v historii možnost prodiskutovat témata z oblasti technologií pro právníky v regionu střední Evropy. Do programu budou navíc zařazena odborná zasedání, panelové diskuze a workshopy, které pomohou zahájit diskuzi o elektronických důkazech, mezinárodním přenosu dat a ochraně soukromí, o nově se rozvíjejících technologiích a o mnohém dalším.

Další informace o kongresu LawTech Europe 2012 najdete na webu www.lawtecheuropecongress.com, kde se můžete i zaregistrovat.

Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com


Komentáře