Hledá se hacker!

Eest Ethical Hacking Academy bude hledat mezi vysokoškoláky adepty na etické hackery. Série školení je určena pro studenty 4. a 5. ročníku vysokých škol, ale i čerstvé absolventy vysokých a středních škol.

Hledá se hacker!


Chtěli byste si vyzkoušet práci etického hackera nebo bezpečnostního testera? Společnost Eset připravuje pro zájemce o tuto oblast sérii školení zaměřenou na získání teoretických a praktických dovedností pro výkon penetračního testování nazvanou Eset Ethical Hacking Academy. Nejlepší absolventi získají možnost stát se členy Eset Ethical Hacking týmu a pomáhat odhalovat slabá místa digitálního světa.

„Praktickým aspektům bezpečnosti, jako je testování nebo bezpečný vývoj, je na školách věnována minimální pozornost. Přitom různé legislativní i nelegislativní požadavky si testování bezpečnosti vyžadují. Eset pociťuje nedostatek odborníků, jak u sebe, pro realizaci samotných testů a vývoje, tak na straně zákazníků, kteří potřebují vytvářet zadání a podmínky pro provedení testů,“ vysvětluje vedoucí pražského detekčního a analytického týmu společnosti Eset Robert Šuman.

Eset Ethical Hacking Academy je odborné školení zaměřené na získání teoretických a praktických dovedností pro výkon penetračního testování. Je určeno především pro studenty 4. a 5. ročníku vysokých škol, ale o účast se mohou ucházet i čerství absolventi vysokých a středních škol.

Bezpečnostní experti společnosti Eset seznámí účastníky sérií přednášek s nejčastějšími nedostatky webových aplikací a představí nástroje pro testování jejich zabezpečení. Půjde zejména o chyby ze seznamu OWASP Top 10, mezi kterými nebudou chybět: 

  • Přístup k datům pomocí SQL injection a další méně známé injection chyby (OS command injection, XML External Entity - XXE).
  • Různé útoky na nedostatky v autentizaci a session managementu (PHP type juggling, Cross Site Request Forgery - CSRF, Session Fixation).
  • Útoky na uživatele (Cross Site Scripting - XSS, Clickjacking).

Vybraným absolventům nabídne Eset možnost odborné stáže a ti nejlepší budou moci rozšířit řady Eset Ethical Hacking týmu.

„Z každého z dosavadních dvou ročníků Eset Ethical Hacking Academy jsme získali stážisty, kteří si mohli už během studia ověřit, jestli by jim práce u nás vyhovovala. A  řada z nich po dokončení studií naše řady rozšířila,“ popisuje Šuman.

Úvodní foto: © chanpipat - Fotolia.com


Komentáře