Honor 8 v prodeji

Odstartoval prodej funckemi nabitého telefonu Honor 8 za sympatickou cenu. Honor 8 v 32GB verzi je možné koupit v bílé, antracitovénebo netradiční modré barvě, a to za 10 990 Kč. Zlatá varianta má 64GB paměť a stojí 11 990 Kč. K nákupu se váže tříměsíční záruka na bezplatnou výměnu náhodně poškozeného displeje.

Honor 8 v prodejiHonor 8 máme v redakci na vyzkoušení a musíme se přiznat, že jsme na něm nenašli skoro jedinou chybičku. Je to rychlý svižný telefon s dlouhou výdrží.

Navíc vypadá hezky, a to dokonce tak, že někteří obchodníci v šanghajských obchodech s falešnou elektronikou, které jsme potkali při naší služební cestě do Číny, ho chtěli s námi směnit za telefony lepších a dražších značek. No, nedivíme se jim.

Pouze dvě věci nás trochu vyvedli z konceptu - posílání textových zpráv i s diakritikou - což vede ke zkrácení obsahu SMS (mělo by být odstraněno v další verzi nadstavbového softwaru nad Androidem) a nabíjecí konektor USB C.

Jenže tomu už nikdo neunikne, takže je čas investovat do nových drátů.

Honor 8 na trh vstupuje ve třech základních barvách – v bílé, antracitově černé a safírové modré. Verze telefonu s vyšší pamětí (64 GB) má pak barvu zlatou.

Mobil má 5,2“ FullHD displej s rozlišením 1920 x 1080 px a 2.5D efektem. Vývojáři kladli důraz na vysoký kontrast a věrné zobrazení barev. Čitelnost displeje je podle firmy na vysoké úrovni i za prudkého slunce. 

K Honoru 8 dostanou navíc zákazníci neobvyklou tříměsíční záruku pro případ náhodného poškození displeje, například při pádu telefonu na zem.

Po vzoru dřívějšího modelu, Honoru 6 plus, je v mobilu opět duální zadní fotoaparát. I tentokrát jde o kombinaci dvou 12MPx snímačů, nyní však jeden fotí v RGB, druhý monochromaticky. Výsledná fotografie má vyšší dynamický rozsah.

Při pořizování snímků je také možné využívat efektu široké clony, tedy částečného rozostření vybraných oblastí fotografie. Honor 8 také disponuje rychlejším a přesnějším laserovým ostřením. Čočky se skládají ze šesti optických elementů. Hlavní dvojici fotoaparátů doplňuje přední 8MPx selfie kamera.

Stejně jako několik předchozích modelů využívá Honor 8 čtečku otisků prstů, nyní však kombinovanou s chytrým tlačítkem smartkey. Čtečka otisků prstů umožňuje telefon bezpečně odemknout za 0.4 s, ale jednotlivých gestům lze přiřadit další možnosti ovládání.

Patří mezi ně např. stažení notifikační lišty a její smazání, pořízení fotografie a videa, přijetí či odmítnutí hovoru, ovládání alarmu nebo listování v galerii. Smartkey umožňuje například ovládat svítilnu, fotoaparát nebo dokáže spustit uživatelem zvolené aplikace.

Smartphone pohání osmijádrový procesor HiSillicon Kirin 950, doplněný o 4 GB RAM. Interní paměť telefonu má v základní verzi 32 GB, ve vyšší zlaté verzi 64 GB. Paměť lze rozšířit pomocí microSD karty až na 128 GB. Honor 8 podporuje také systém dualSIM.

Výdrž telefonu zajišťuje baterie s kapacitou 3000 mAh a systém energetické správy Smartpower 4.0.

Honor 8 podporuje NFC. Novinkou je využití novějšího USB-C rozhraní a samozřejmostí je plná podpora LTE ve všech českých pásmech. Běží na Androidu 6.0 Marshmallow s uživatelskou nadstavbou EMUI 4.1. Honor 8 bude navíc po další dva roky získávat automatické aktualizace softwaru.

Na tuzemském trhu odstartovaly předobjednávky včera. Cena za základní 32GB verzi bude 10 990 Kč, verze s 64GB pamětí bude stát 11 990 Kč.

 

Úvodní foto: Honor

Galerie

Komentáře