Hostovanou službu pro ochranu koncových stanic a serverů představil Symantec

Hosted Endpoint Protection, bezpečnostní službu založenou na cloudu, představila společnost Symantec. Je určená malým a středním organizacím a dovoluje zavést komplexní zabezpečení počítačových systémů (přenosných počítačů, stolních počítačů a souborových serverů se systémem Windows) bez potřeby dalšího hardwaru a softwaru pro správu. Novinka je dostupná formou jednotného řešení, které je spravované z webové konzoly.


V rámci služby probíhají automatické aktualizace zabezpečení transparentně prostřednictvím připojení k internetu, takže systémy zaměstnanců jsou udržovány v aktuálním stavu bez ohledu na to, zda jsou pracovníci v kanceláři nebo na cestách.

Hlavní funkce a výhody služby podle výrobce:

• Komplexní ochrana pro systémy zákazníků: Pokročilé technologie pro antivirovou ochranu, ochranu před spywarem, bránu firewall a prevenci narušení v rámci hostitele.

• Vždy aktivní ochrana koncových bodů. Automatické aktualizace probíhají transparentně prostřednictvím připojení k Internetu, takže systémy zaměstnanců jsou udržovány v aktuálním stavu a v souladu se zásadami pro klienty bez ohledu na to, zda jsou zaměstnanci v kanceláři nebo na cestách, dokonce i když nejsou přihlášení k podnikové síti VPN.

• Webová konzola pro správu: Správci mají přístup k portálu pro správu pomocí podporovaného webového prohlížeče a ke sledování a správě počítačů není nutný přístup prostřednictvím podnikové sítě VPN. Správci dostávají v reálném čase výstrahy prostřednictvím zpráv SMS nebo e-mailu a mohou snadno spouštět funkce jako aktualizace LiveUpdate, zobrazovat historii v počítačích a měnit místní nastavení zásad.

• Snadná správa: Přidávání a správa nových počítačů bez potřeby serverů pro správu v místě. Aktualizace probíhají automaticky a v rámci poplatku za odběr služby jsou často zaváděny nové funkce.

• Škálovatelnost: Model hostované služby umožňuje flexibilní škálování řešení, takže lze rychle a efektivně přidávat nové koncové body bez potřeby dalšího hardwaru a softwaru pro správu.

• Rychlé zavedení: Řešení lze rychle zavést u uživatelů prostřednictvím standardního stažení, zaslání pozvánky e-mailem nebo může být bezobslužně doručeno bez vyžádání do sítě zákazníka.

„Podobně jako vzrostla obliba modelu hostovaného zabezpečení zasílání zpráv kvůli jeho snadné správě a zavedení, motivuje organizace také účinná ochrana systémů koncových bodů a nižší složitost, kterou mohou nabídnout služby založené na cloudu,“ řekl Rowan Trollope, Senior Vice President, Symantec Hosted Services.Komentáře