HP ohlašuje změny ve službách i v síťovém portfoliu

Upravené portfolio služeb zaměřených na optimalizaci firemní IT infrastruktury a novou strukturu nabídky síťových produktů oznámila společnost HP. Současně informovala i o posílení týmu divize ESSN, kterou nyní pod vedením Pavla Klimuškina řídí tým osmi manažerů.


Nové portfolio HP Client Infrastructure Services klade podle zástupců firmy důraz na zjednodušení správy, zvýšení produktivity zaměstnanců a zmírnění obchodních rizik. Zástupci HP doporučují hybridní model infrastruktury, který zahrnuje kombinaci nových a tradičních počítačů, virtuálního pracovního prostředí i virtualizaci aplikací. Nové služby se zaměřují mimo jiné na segmentaci koncových uživatelů a odpovídající optimalizaci koncových zařízení, na racionalizace aplikací nebo na integrovanou správu klientů.

Divize HP Networking (dříve ProCurve networking) současně ohlásila novou strukturu produktů odrážející situaci po akvizici společnosti 3Com. Řada A je určena pro nejnáročnější zákazníky, produkty s označením V pro zákazníky citlivé na cenu, řada E se pak nachází mezi nimi. Čtvrtá řada je označena písmenem S a obsahuje bezpečnostní řešení. V této souvislosti HP oznámilo i rozšíření své produktové řady HP Secure Advantage o proaktivní ochranu před hrozbami TippingPoint z původního portfolia 3Comu. Jiří Matouch, business manažer HP Networking ČR, u nových produktů vyzdvihuje kromě výkonné architektury především integrovanou správu, nízké TCO a použití otevřených standardů.

Podle Pavla Klimuškina, manažera divize ESSN (Enterprise Storage, Servers and Networking), IT v současné době snížených rozpočtů mnohdy nedokáže dostatečně podporovat inovace ve firmě. Datová centra budoucnosti by proto měla být postavena na konvergované infrastruktuře složené ze standardizovaných prvků – serverů, storage, sítě, napájení a chlazení i správního softwaru. Taková datová centra třetí generace podle jeho slov přispějí ke snížení fixních nákladů a k uvolnění prostředků právě k investicím do inovací.Komentáře