HP představilo konvergovaná úložiště pro cloudy i big data

Nové verze úložných produktů, jež jsou optimalizovány pro virtualizovaná i cloudová prostředí a také pro správu big dat, představilo HP. Jde o produkty 3PAR StoreServ 7000 Storage, StoreAll Storage a StoreOnce Backup.


Prvně jmenované řešení představuje podle výrobce jedinou platformu střední třídy se čtyřmi řadiči, nabízející ukládání dat třídy Tier 1. Mimo jiné podporuje blokové i souborové služby, osazena je jak klasickými rotačními disky, tak i SSD.

Například v konfiguraci, která obsahuje výhradně SSD, dosahuje hodnoty až 320 000 vstupně-výstupních operací za sekundu (IOPs).

StoreAll Storage je zase vysoce škálovatelné řešení pro přístup k objektovým a souborovým datům, které poskytuje zjednodušené prostředí pro správu velkých objemů dat a cloudové úložiště snižující nutnost dodatečné administrace či pořizování dalšího hardwaru.

Jeho součástí je i nástroj StoreAll Express Query, který prý umožňuje vyhledávat data až 100 000krát rychlejive srovnání s dřívějšími technikami prohledávání souborových systémů. Díky integraci s technologií IDOL (Autonomy Intelligent Data Operating Layer) sníží zátěž systému, což vede k rychlejší analýze dat, a to dokonce s nižšími hardwarovými nároky.

Integrace HP StoreAll s řešením HP Autonomy Consolidated Archive, společně s certifikacemi dalších Systémy HP StoreOnce 2000 a 4000 Backup dovolují efektivně přesouvat data a dělat jejich reduplikaci. Organizace tak mohou snížit své náklady za ochranu dat ve vzdálených pracovištích a datových centrech.

 Komentáře