HP uvádí nové servery Integrity s procesory Intel Itanium

Nové RISCové procesory řady Itanium 9500 uvedl na trh Intel. Oproti předchozí variantě 9300 mají mimo jiné dvojnásobný počet jader (nyní osm), vyšší taktovací frekvenci či nižší energetické nároky.


HP IntegrityVe stejný den oznámila firma HP i své nové servery Integrity, které jsou na této platformě založeny. Jde o řešení vhodné pro klíčové podnikové aplikace  a jsou dostupné v mnoha podobách – od rackové varianty až po velké systémy Superdome 2. Současně HP vylepšilo i operační systém HP-UX a poskytuje také nové technické služby.

Díky technologickým vylepšením HP v kombinaci s procesory Intel Itanium řady 9500 zvládají nové systémy HP Integrity podle výrobce provádět výpočetní úlohy až třikrát rychleji oproti předchozí generaci, při snížení energetických nároků o 21 %. Ve výsledku tak prý mohou organizacím přinést až 33% úsporu celkových nákladů na jejich pořízení a provoz (TCO).

 

Mezi nejdůležitější novinky HP patří podle výrobce:

  • Rychlejší a robustnější systémy Superdome 2 (SD2) s vylepšenými blady CB900 i4. SD2 je vlajkovou lodí společnosti HP a poskytuje prý nejvyšší dostupnost a výkon pro kritická podniková prostředí.
  • Trojice blade serverů Integrity BL8x0c i4 pro Blade System c7000, která nabízí unikátní škálovatelnost a flexibilitu při přesouvání zátěže a prý jako jediný systém této třídy i funkci elektricky oddělených HW oddílů, tzv. nPar, používaných dosud jen v kategorii SD2.
  • Nový malý server HP Integrity rx2800 i4 v rackovém provedení, určený pro pobočky velkých firem nebo expandující organizace.
  • Systém HP-UX s vylepšenou virtualizací, bezpečností a správou, díky čemuž je zaručena rychlejší detekce bezpečnostních hrozeb a optimalizace využívání IT zdrojů.
  • Nové konzultační workshopy, programy pro financování a nástroje pro správu nákladů, které usnadní optimalizaci kritického podnikového prostředí.

Nové servery HP Integrity včetně HP Superdome 2 vyráběné v České republice v Kutné hoře, pro celý region EMEA, lze objednat od druhé poloviny listopadu s prvními dodávkami koncem prosince 2012 pro řadu BL8x0c i4 a počátkem roku 2013 pro SD2. Doporučená cena nejmenších systémů začíná kolem 160 000 Kč a je závislá na konfiguraci.Komentáře