HP: Disková pole s podporou vRAID 6 i nové služby

Inovace v oblasti svých infrastrukturních služeb, nová disková pole StorageWorks EVA 6400 a 8400, SAN Virtualization Services Platform 2.1 a zdokonalený Data Protector 6.1 představila společnost HP.


U výše zmíněných diskových polí byl podle HP kladen hlavní důraz na snížení nákladů na správu, kromě toho nyní nově podporují systém ochrany dat vRAID 6 a umožňují použití SSD disků, přičemž mohou poskytnout až o 93 % vyšší kapacitu než jejich předchůdci. SAN Virtualization Services Platform 2.1 nabízí především vyšší škálovatelnost, centralizovanou správu a podporu pro další disková pole i operační systémy; díky vyššímu výkonu podle výrobce zkracuje dobu potřebnou pro migraci, replikaci, zálohování a produkční nasazení nových aplikací. Inovovaný Data Protector 6.1 nabízí vylepšení především v oblasti deduplikace dat a správy šifrovacích klíčů; v HP se prý rovněž zaměřili na komplexní ochranu v prostředí VMware.

Novinkou u EDS, dceřiné společnost HP, je nabídka odstupňované úrovně služeb z portfolia Applications Management Services. Kritické aplikace nyní mohou být pokryty nejvyšší úrovní služeb, zatímco ty ostatní levnějšími variantami. Zcela nové jsou podle HP služby Consolidation and Virtualization ROI sloužící ke stanovení očekávané návratnosti investic do technologických projektů a Multi-Tiered Hybrid Design slibující úsporu 15 až 25 % na kapitálových nákladech na budování datového centra díky jeho rozčlenění na segmenty s různou úrovní dostupnosti.

U všech ohlašovaných novinek zdůrazňují představitelé HP nejen technické parametry, ale především pozitivní ekonomický dopad (úspory) na klienty.

 Komentáře