HTC uvádí smartphone Touch Cruise s navigací

Společnost HTC představila svůj nejnovější telefon se zabudovanou navigací. Nový HTC Touch Cruise, vylepšená verze HTC GPS zařízení stejného jména z roku 2008, se vyznačuje kompaktnějším tělem a spoustou nových funkcí. Vylepšení se dočkala mj. i navigace, takže uživatelé mohou dle slov výrobce určit přesnou polohu, i když jsou uvnitř budovy, což je tradiční problém standardních GPS zařízení.


Nový HTC Touch Cruise (na fotografii) je první mobilní telefon, který nabízí aplikaci HTC Footprints, umožňující zaznamenat aktuální momenty zachycením na digitální snímek prostřednictvím integrovaného fotoaparátu s rozlišením 3,2 MPx. Jakmile je fotografie pořízena, Footprints umožní připsat poznámky nebo doplnit audio komentář k oblíbené restauraci nebo speciálnímu místu a mezitím určí geografickou polohu. Kromě přiřazení GPS souřadnic ke každé pohlednici umožňuje Footprints také automaticky pojmenovat fotografie názvem oblasti, kde byla pořízena.

S HTC Touch Cruise mohou uživatelé sledovat, kudy přesně vedly jejich kroky. Na rozdíl od jiných zařízení s funkcí geo-tagging pracuje HTC Footprints efektivně venku i doma, dále podle výrobce nabízí přesnější záznam lokací pro další zpracování a navigaci.

Nový smartphone může sloužit také jako pokročilý navigační systém do aut. Při umístění do kolébky automaticky změní HTC Touch Cruise svůj interface do odpovídajícího dotykového rozhraní, které poskytuje informace o cestě.

Touch Cruise disponuje 2,8” QVGA displejem (320 × 240), procesorem Qualcomm MSM7225 s frekvencí 528MHz, 256 MB RAM a 512 MB Flash paměti pro ukládání dat, slotem pro MicroSD karty, datovými přenosy prostřednictvím WCDMA / HSPA: 900/2100MHz, HSDPA 7,2 Mbps, HSUPA a dále pomocí Wi-Fi a Bluetooth 2.0 s EDR. Jako operační systémy byly zvoleny Windows Mobile 6.1 Professional a prostřednictvím technologie HTC TouchFLO poskytuje telefon dotykem prstu přístup k telefonování, kontaktům, e-mailům, zprávám, kalendáři a GPS aplikacím.

Nový HTC Touch Cruise bude k dispozici na světových trzích na jaře roku 2009, cena nebyla zatím upřesněna.Komentáře