IBM nově umožňuje zabezpečený přístup do firemních IS široké řadě mobilních zařízení

Rozšíření softwaru Lotus Notes a Domino pro zařízení, jež jsou používané pro přístup k podnikovým aplikacím a procesům, ohlásila IBM. Jde například o produkty iPhone, smartphony se Symbianem, tenké klienty, netbooky apod.


Domino Designer, který IBM nabízí zdarma, podle jejích představitelů pomůže webovým vývojářům, studentům, podnikovým analytikům a dalším rychle vyvíjet a používat podnikové nebo kancelářské aplikace. Tyto aplikace mohou fungovat v rámci aplikací Lotus Domino, prohlížeče v počítači nebo chytrém telefonu i přímo v klientovi IBM Lotus Notes. Zaměstnanci tak mohou přistupovat k podnikovým informacím v aplikacích Notes a Domino, aniž by k tomu potřebovali další software.

Software Lotus Domino Designer je postaven na platformě Eclipse a poskytuje efektivní prostředí pro širokou řadu podnikových aplikací.

Lotus Domino 8.5.1 je první verzí, která nativně podporuje iPhony prostřednictvím softwaru Lotus Notes Traveller. Díky tomu mohou uživatelé iPhonů obohatit funkcionalitu svých přístrojů o automatickou synchronizaci e-mailů, kontaktů a údajů v kalendáři. To jim dovolí pracovat off-line a po připojení budou mít v rámci firemních IS nejaktuálnější informace.

Novinka navíc umožňuje vzdáleně mazat důvěrná data, pokud uživatel svůj iPhone ztratí nebo mu je ukraden. Uživatelé přístrojů iPhone mohou také využívat funkci vyhledávání v podnikovém adresáři, která umožňuje hledat informace v kontaktech uložených za firemním firewallem.

Mezi novinky pro platformu Nokia Symbian patří vzdálené vymazání, uzamčení zařízení, správa hesel a integrace s externím kalendářem. Software IBM poskytuje všechny tyto funkce i pro zařízení postavená na platformě Windows Mobile.

IBM také mění způsob licencování klientského softwaru Lotus Domino. Uživatelé si od nynějška budou software licencovat podle funkčních potřeb a ne podle typů klientů, přičemž dvě přístupové licence nahradí původních 11 softwarových produktů.Komentáře