Identity Manager 4 od Novellu sjednocuje správu identit a přístupu pro fyzická, virtuální i cloudová prostředí

Identity Manager 4, řešení pro bezpečnou správu identit a přístupu ve fyzických, virtuálních a cloudových prostředích, představila firma Novell. Podle výrobce jako první produkt zaručuje konzistentní zásady identit, zabezpečení a shody pro celý IT ekosystém organizace. Navíc poskytuje i v cloudu stejnou úroveň důvěry, jaká existuje v datovém centru.


Inteligentní správa pracovních úloh umožňuje organizacím bezpečně spravovat a optimalizovat heterogenní počítačové zdroje napříč fyzickými, virtuálními a cloudovými prostředími.

„Vznik virtuálních a cloudových obchodních modelů vytvořil nové výzvy v souvislosti se správou identit a přístupu. Šéfové IT potřebují konzistentní, rozšiřitelnou platformu pro správu identit uvnitř podniku i mimo něj,“ řekl Ron Hovsepian, generální ředitel společnosti Novell. „Náš produkt poskytuje bezpečnou, na cloud připravenou platformu pro řešení této výzvy, aby zákazníci mohli využívat inteligentní správu pracovních úloh.“

K dispozici jsou dvě verze řešení:

 Identity Manager 4 rozšiřuje předchozí variantu o lepší škálovatelnost a těsnou integraci se systémy Microsoft SharePoint, SAP ERP a cloudovými aplikacemi Salesforce.com a Google Apps. Nabízí rovněž hotové funkce pro generování výkazů a nástroje pro čištění dat a návrh rámce zásad.

 Identity Manager 4 Advanced Edition integruje sofistikovanou správu rolí, vyspělé funkce pracovního toku a inteligentní reportovací funkce. Vyhovuje potřebám velkých podniků a poskytovatelů spravovaných služeb v oblasti správy identit a shody s předpisy. Tento produkt rovněž obsahuje nástroje pro čištění dat, návrh rámce zásad a možnost definovat role a oprávnění jednoduchým přetahováním myší, takže uživatel nemusí psát žádný kód.

Nová produktová řada bude komerčně k dispozici ve 3. čtvrtletí 2010.Komentáře