IDS Scheer se v Česku mění na Software AG

Zástupci společnosti Software AG oznámili, že k 1. září 2011 dojde k definitivnímu završení procesu spojení českých poboček společností IDS Scheer a Software AG.


Bude tak legálně završen proces integrace, který obě společnosti zahájily na počátku letošního roku po fúzi mateřských společností v Německu, ke které došlo v prosinci 2010. Česká pobočka Software AG má být první plně integrovanou pobočkou v regionu střední a východní Evropy.

V souvislosti se spojením proběhla změna organizační struktury a širšího vedení společnosti. Jiří Hejduk zůstává ve funkci jednatele společnosti a je nově rovněž viceprezidentem a hlavním představitelem společnosti (Vicepresident & Country Representative) Software AG v České republice. Obchodním ředitelem (Head of Sales) se stal Robert Baxa, který dříve vykonával pozici ředitele divizí Managed Services a implementací. Branislav Mikoláško, který dříve působil jako manažer servisních pracovníků divize Managed Services, působí v nové roli šéfa dodávek (Head of Delivery). Finanční ředitelkou (Finance, Controlling & Administration Services Director) se stala Martina Zimmermannová.

Společnost Software AG, která dnes zaměstnává na 5 500 lidí v 70 zemích světa, má více než čtyřicetiletou tradici. Vizí skupiny Software AG je budovat u zákazníků procesní excelenci: Business Process Excelence. Což znamená, že jim je nápomocna při jakýchkoli výzvách, které přináší každodenní podnikání a činnosti organizací. A to za pomoci vlastních nástrojů produktových řad ARIS, webMethods, Adabas & Natural, ale i lokálně dobře zavedeného poradenství divize IDS Scheer Consulting, které bylo posíleno o tradiční služby Software AG Global Consulting Services.Komentáře